Bizi arayın: +90 (555) 683 51 28|info@stardogs.com.tr
Yükleniyor...
StarDogs Hizmetleri 2017-08-21T16:36:41+00:00

StarDogs Hizmetleri

StarDogs Positive Training – Türkiye ekibi olarak, 2003 yılı Mayıs ayından beri başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde her gün artan mezun eğitmen sayımız, farklı hizmetlerde bize destek olan part-time ve gönüllü arkadaşlarımız, mezun ettiğimiz köpeklerimiz ve aileleri aracılığı ile gün be gün büyümeye ve yayılmaya devam ederek, pozitif eğitimi öğretiyor ve uyguluyoruz.

Hayalimiz bir gün Türkiye’de her şehirde bizi temsil eden en az bir eğitmenimizin olması…

Halen İstanbul’un her noktasında hizmet verebildiğimiz gibi, farklı şehirlerden gelip Akademi’mizi tamamlayan mezunlarımız aracığı ile başta Ankara, İzmir, Antalya, Muğla, Zonguldak, Eskişehir, Bursa, Kocaeli ve yakın çevreleri olmak üzere, pekçok şehirde daha eğitim hizmeti verebiliyoruz. Herhangi bir şehirde 4-5 eğitim talebi toplanması durumunda, eğitmenin ekstra giderleri de köpek sahipleri tarafından karşılanırsa, halen eğitmenimiz olmayan şehirlerde de eğitim programı düzenlenebilmesi mümkündür. Lütfen sizin yaşadığınız şehri ve talebinizi de dikkate alarak, size birlikte bir çözüm önerisinde bulunabilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Hizmetlerimizi kendi sayfalarındaki bilgiler aracılığı ile daha detaylı öğrenebilir ve ihtiyacınız olan hizmeti sunabilmemiz için gerekli formları doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Yaygın olarak verdiğimiz hizmetlerimizi ana başlıkları ile özetleyecek olursak:

  • StarDogs Eğitimciler Akademisi – Profesyonel pozitif köpek eğitmenliği sertifika programı (Bu program 3 kur olarak uygulanıyor, ilk 2 kur isteyen herkese açık, 3. kura yalnız ‘Profesyonel Eğitmen’ adayları devam ediyor)
  • Köpek Eğitimi – StarDogs Eğitimciler Akademisi mezunu eğitmenler tarafından, bireysel, grup, temel, ileri, tek konu odaklı vs eğitim programları, tuvalet eğitimi, Puppy Class, sosyalleşme çalışmaları, davranış ve karakter terapisi gibi…
  • Günlük Bakım
  • Ev Pansiyon

şeklinde sıralayabiliriz. StarDogs, kuruluşundan bu yana hem ekibini, hem de hizmet yelpazesini sürekli genişletip geliştirmeyi ilke edinmiştir. Bu sebeple, farklı ihtiyaç ve taleplerinizi bize iletmeniz halinde, ekibimizin ve imkanlarımızın elvermesi durumunda mutlaka size bir çözüm üretilecektir.

Eğitimciler Akademisi

StarDogs Trainers’ Academy, yani StarDogs Eğitimciler Akademisi, bize göre StarDogs Positive Training’in Türkiye’deki en önemli faaliyetidir. Çünkü bu eğitim programı sayesinde, tıpkı yurtdışında olduğu gibi, köpek eğitmenliği daha bilimsel, daha akademik bir platforma taşınmış oluyor ve verilen eğitimin standartlarının yüksek olması, katılımcıların, yani eğitmen adaylarının da standartlarını otomatik olarak yükseltiyor.

Pozitif Eğitim, yalnızca bir eğitim şekli değil, aynı zamanda bir felsefe ve bir hayat tarzıdır. Bu Akademi’de, hayvanlar ve doğa için iyi bir şeyler yapmayı hedefleyen, kendilerini geliştirmek için çok çalışmaya hazır olan köpekseverlerin bize ulaşmasını ve bu yeni, aynı zamanda da gelecek vadeden iş dalında bizden ilk adımları nasıl atmaları gerektiğini öğrenmelerini hedefliyoruz. Bu meslek “gelecek vadediyor” diyoruz, çünkü köpek sahipleri her geçen gün pozitif eğitimin öneminin daha çok bilincine varıyorlar. Gerçek bir köpeksever için köpeği tıpkı çocuğu gibidir ve hiçbir anne/baba çocuğunun sertlikle, güç kullanarak eğitim almasını istemez.

Eğer köpekleri seviyorsanız ve aynı zamanda yeni ve büyümekte olan bir sektörde yer alıp bu mesleği öğrenmek istiyorsanız, kendinizi uluslararası platformda yenilikleri takip edip geliştirmeye hazır hissediyorsanız, “önkayıt formu”muzu doldurun, Akademi ile ilgili gelişmeleri kaçırmayın, tüm sorularınızı yanıtlayalım ve sizi de açılacak ilk sınıfımıza kaydedelim.

Daha fazla bilgi ve StarDogs Akademi kaydı için lütfen öncelikle ücretsiz formumuzu doldurup StarDogs Club üyesi olunuz.

Daha fazla bilgi.

Köpek Eğitimi

Özellikle duyarlı ve bilinçli bir köpek sahibi örneği olup, pozitif eğitim metotlarını tercih ederek bize ulaştığınız için teşekkür ederiz.. Ne yazık ki Türkiye’de yaygın kanı çok yanlış bir şekilde eğitimin 6. hatta 8. aydan önce başlanamayacağıdır — oysa biz köpek eve geldiği gün, yani henüz 2 aylıkken eğitime başlıyoruz ve bu sayede mucize sonuçlar elde ediyoruz.. Zira 2-4 ay arası, köpeklerde “kritik sosyalleşme dönemi”dir ve davranışlarını tüm hayatı boyunca etkileyecek olan kararteri bu süreçte şekillenir. Tabii bu 2. aydan sonra eğitim başarısız olur, ya da daha ileri yaşta barınaktan sahiplenilen bir köpek eğitim almaz anlamına gelmiyor. Pozitif Eğitim’in geleneksel ya da diğer bir deyişle “klasik” eğitimden en önemli farklarından biri, her yaşta ve her ırktan köpekte olumlu sonuçlar elde edilebilmesidir…Bununla birlikte, erken başlanan eğitim, tıpkı “koruyucu hekimlik” gibidir, sorunları öngörebildiğimiz için “olmadan engelleme” şansımız vardır. Oysa zaman geçtikçe, köpek kendi karakterini oturtur, davranışlarını şekillendirir, problemler kemikleşmeye başlar ve tıpkı yanlış yazılarla dolu bir sayfayı sildiğinizde kalan izler gibi onun yaşamında yer eder. O izlerin görünmemesi, üstüne yazdığınız yeni yazının ne kadar dikkatli yazıldığına bağlıdır. Oysa 2 aylık bir yavru ile çalışmak, henüz tertemiz bir sayfaya ilk yazıyı yazmak gibidir…

Konu hakkında daha falza bilgi almak ve hizmet talebinde bulunabilmek için lütfen ücretsiz formumuzu doldurarak StarDogs Club üyesi olunuz.

Daha fazla bilgi.

GünlükBakım

StarDogs’un öncelikli çalışma alanı, “sertifikalı profesyonel pozitif köpek eğitmenleri” yetiştirmek ve sonrasında bu eğitmenler aracılığı ile “pozitif köpek eğitimi” hizmeti vermektir. Ancak öte yandan, hizmet yelpazemizi üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda her gün biraz daha geliştirip genişletiyoruz.

Özellikle son derece “hayvan dostu” yöntemlerle, ne fiziksel, ne psikolojik herhangi bir şiddet veya ceza görmeden bizden eğitim alan köpeklerimiz, sahiplerinin geçici veya sürekli ihtiyaçları sebebi ile bilinçsiz ve bilgisiz kişilerce gezdirildiğinde sorun yaşadıklarını ve daha kötüsü eve eğitimleri bozulmuş, hatta davranış bozuklukları edinmiş olarak döndüklerini maalesef pek çok üyemizden duyduk. İşte bu noktadan yola çıkarak başladığımız GünlükBakım hizmetlerinde, tercih etmeniz halinde önceliği de eğitmenlerimize vererek, hayvansever, bilinçli arkadaşları seçerek, onlarla bu ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyoruz. Hizmet veren arkadaşlarımızın hepsi, bize güvenilir referanslar vermiş, hayvansever kişilerdir.

Daha fazla bilgi almak ve hizmet talebinde bulunabilmek için lütfen ücretsiz formumuzu doldurarak StarDogs Club’a üye olunuz.

Daha fazla bilgi.

EvPansiyon

StarDogs’un öncelikli çalışma alanı, “sertifikalı profesyonel pozitif köpek eğitmenleri” yetiştirmek ve sonrasında bu eğitmenler aracılığı ile “pozitif köpek eğitimi” hizmeti vermektir. Ancak öte yandan, hizmet yelpazemizi üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda her gün biraz daha geliştirip genişletiyoruz.

Özellikle son derece “hayvan dostu” yöntemlerle, ne fiziksel, ne psikolojik herhangi bir şiddet veya ceza görmeden bizden eğitim alan köpeklerimiz, pansiyon için onlara pek de hoş davranılmayan ortamlara gittiklerinde sorun yaşadıklarını ve daha kötüsü eve eğitimleri bozulmuş, hatta davranış bozuklukları edinmiş olarak döndüklerini maalesef pek çok üyemizden duyduk. İşte bu noktadan yola çıkarak başladığımız EvPansiyon hizmetimizde, bizimle part-time olarak çalışan arkadaşlarımız aracılığıyla, misafir ettikleri köpeklerimize “evlerinde” bakmaları yöntemi ile çalışıyoruz. Bu sayede köpeklerimiz çok kalabalık bir çiftlik ortamında ya da küçük bir kafeste değil, yine alışık oldukları gibi bir ev düzeninde, serbestçe misafir edilmiş oluyorlar. Üstelik programları uygun olduğu sürece daha profesyonel kişilerden hizmet almayı tercih edeceğiniz düşüncesi ile, bu hizmette öncelikle mezun eğitmenlerimizden veya Akademi’ye devam eden yeni eğitmen adaylarımızdan destek alıyoruz.

Mayıs 2015 itibariyle Avrupa ve Anadolu yakasında bizim aracılığımızla hizmet veren  sayısı 500’ü aşan ve her gün artan part-time arkadaşımız var. Sayıları henüz çok az da olsa, diğer şehirlerden de bu hizmeti bizim adımıza, bizim üyelerimize vermek için bize kayıt yaptıran arkadaşlarımız da mevcut.

Daha fazla bilgi için lütfen ücretsiz kayıt formumuzu doldurarak StarDogs Club’a üye olunuz.

Daha fazla bilgi.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Kayıt Olun