StarDogs Hizmetleri

StarDogs Positive Training – Türkiye ekibi olarak, 2003 yılı Mayıs ayından beri tüm Türkiye’de her gün artan mezun eğitmen sayımız, farklı hizmetlerde bize destek olan part-time ve gönüllü arkadaşlarımız, mezun ettiğimiz köpeklerimiz ve aileleri aracılığı ile gün be gün büyümeye ve yayılmaya devam ederek, pozitif eğitimi öğretiyor ve uyguluyoruz.

Başlarken hayalimiz bir gün Türkiye’de her şehirde bizi temsil eden en az bir eğitmenimizin olması idi…Ne mutlu ki artık bu hayale çok da uzak hissetmiyoruz. Çünkü online eğitimin hayatımıza girmesiyle artık şehirler, hatta ülkeler arasındaki tüm sınırlar kalktı, dünya gerçekten de hepimiz için “küresel bir köy” haline geldi. Şimdi siz nerede olursanız olun, biz size artık yalnızca bir tık mesafesindeyiz…

Hizmetlerimizi kendi sayfalarındaki bilgiler aracılığı ile daha detaylı öğrenebilir ve ihtiyacınız olan hizmeti sunabilmemiz için gerekli formları doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Yaygın olarak verdiğimiz hizmetlerimizi ana başlıkları ile özetleyecek olursak:

  • StarDogs Eğitimciler Akademisi – Profesyonel pozitif köpek eğitmenliği sertifika programı
  • Köpek Lideri Eğitimleri – Köpek eğitmeni olmak istemeyip nerdeyse bir eğitmen kadar bilgi beceri sahibi olmak isteyenlerden, bütçesi ve zamanı sınırlı olup yanlış yapmamak için yalnızca temel bazı bilgileri öğrenmek isteyenlere kadar herkesin istek ve ihtiyacına uygun farklı eğitim programları
  • Köpek Eğitimi – StarDogs Eğitimciler Akademisi mezunu eğitmenler tarafından, bireysel, grup, temel, ileri, tek konu odaklı vs eğitim programları, tuvalet eğitimi, Puppy Class, sosyalleşme çalışmaları, davranış ve karakter terapisi gibi…
  • Günlük Bakım
  • Ev Pansiyon

şeklinde sıralayabiliriz. StarDogs, kuruluşundan bu yana hem ekibini, hem de hizmet yelpazesini sürekli genişletip geliştirmeyi ilke edinmiştir. Bu sebeple, farklı ihtiyaç ve taleplerinizi bize iletmeniz halinde, ekibimizin ve imkanlarımızın elvermesi durumunda mutlaka size bir çözüm üretilecektir.

Online / Uzaktan Eğitim

Türkiye’nin ilk “Eğitmen Eğitimi” programı olan StarDogs Eğitimciler Akademisi’nin 2006 yılındaki ilk sınıfından bugüne dek yüzlerce mezun verdik. Mezunlarının çoğu artık oldukça tecrübeli ve sektörde çok iyi tanınan eğitmenler olan, yeni Eğitimciler Akademisi sınıflarıyla sürekli büyümeye devam eden,  mezun olduktan sonra da StarDogs çatısı altında devam etmeyi tercih eden profesyonel pozitif köpek eğitmen ekibi ile yola devam eden StarDogs, Türkiye’nin, hatta dünyanın neresinde olursanız olun online veya yüzyüze, bireysel ya da grup eğitim seçenekleriyle şimdi size yalnızca bir tık mesafesinde…

Eğitimciler Akademisi

2003 yılı Türkiye için köpek eğitim sektöründe adeta bir dönüm noktasıdır, zira hem “köpek eğitmenliği eğitimi”, hem de “ne fiziksel ne psikolojik herhangi bir şiddet ya da cezanın kullanılmadığı pozitif köpek eğitimi” kavramları Türkiye’ye ilk kez o yıl StarDogs Eğitimciler Akademisi ile birlikte gelmiştir. 

Eğitmen olmak sizin de hayalinizse ve özellikle çok bilinçli bir şekilde “ne fiziksel ne psikolojik en ufak bir şiddet ya da ceza içermeyen yöntemler kullanan bir Pozitif Köpek Eğitmeni olmak istiyorsanız, elbette sektördeki gerçek pozitif köpek eğitmenlerinin nerdeyse tamamının başlangıç noktası olan StarDogs sizin için de en doğru adres olacaktır. Daha detaylı bilgi için lütfen Eğitimciler Akademisi sayfamızı ziyaret edin.

StarDogs Eğitimciler Akademisi programı, toplamda ilk 2 Kur’u zorunlu, sonuncusu opsiyonel olan 3 Kur’dan oluşmaktadır. Eğitmen adayları, ilk 2 Kur sonunda sertifikalarını alıp Profesyonel Pozitif Köpek Eğitmeni olarak mesleğe ilk adımı atarlar, isterlerse belli bir süre daha önce mezun olmuş eğitmenlerin yanında stajyer eğitmen olarak pratik çalışmalara da devam ederler. Ardından eğer arzu ederlerse zorunlu olmayan 3. Kur’a da katılır, StarDogs Yunanistan’dan bir sertifika daha alabilirler. İlk 2 kur eğitmenliğe başlamak için zorunlu olmakla birlikte, aynı zamanda bu işi meslek olarak düşünmeyip, yine de yaşam boyu köpeklerle yaşayacağına emin olup, ya da kendi mesleğini geliştirmede bu programın faydası olacağına inanıp, bir eğitmen bilgi ve becerisine erişmek isteyen köpek sahiplerinin, veteriner hekimlerin, her meslekten hayvanseverin de katılımına açık bir programdır.

Daha fazla bilgi için…

Köpek Eğitimi

Özellikle duyarlı ve bilinçli bir köpek sahibi örneği olup, pozitif eğitim metotlarını tercih ederek bize ulaştığınız için teşekkür ederiz.. Ne yazık ki Türkiye’de yaygın kanı çok yanlış bir şekilde eğitimin 6. hatta 8. aydan önce başlanamayacağıdır — oysa biz köpek eve geldiği gün, yani henüz 2 aylıkken eğitime başlıyoruz ve bu sayede mucize sonuçlar elde ediyoruz.. Zira 2-4 ay arası, köpeklerde “kritik sosyalleşme dönemi”dir ve davranışlarını tüm hayatı boyunca etkileyecek olan kararteri bu süreçte şekillenir. Tabii bu 2. aydan sonra eğitim başarısız olur, ya da daha ileri yaşta barınaktan sahiplenilen bir köpek eğitim almaz anlamına gelmiyor. Pozitif Eğitim’in geleneksel ya da diğer bir deyişle “klasik” eğitimden en önemli farklarından biri, her yaşta ve her ırktan köpekte olumlu sonuçlar elde edilebilmesidir…Bununla birlikte, erken başlanan eğitim, tıpkı “koruyucu hekimlik” gibidir, sorunları öngörebildiğimiz için “olmadan engelleme” şansımız vardır. Oysa zaman geçtikçe, köpek kendi karakterini oturtur, davranışlarını şekillendirir, problemler kemikleşmeye başlar ve tıpkı yanlış yazılarla dolu bir sayfayı sildiğinizde kalan izler gibi onun yaşamında yer eder. O izlerin görünmemesi, üstüne yazdığınız yeni yazının ne kadar dikkatli yazıldığına bağlıdır. Oysa 2 aylık bir yavru ile çalışmak, henüz tertemiz bir sayfaya ilk yazıyı yazmak gibidir…

Konu hakkında daha falza bilgi almak ve hizmet talebinde bulunabilmek için lütfen ücretsiz formumuzu doldurarak StarDogs Club üyesi olunuz.

Daha fazla bilgi.

Tek Konu Odaklı Blok Eğitim (Focused Training)

Tek Konu Odaklı Eğitim Programları, kendi hızınızda, size uyan gün ve saatte Akademi platformunda yer alan dersler arasından seçip izleyebileceğiniz, “Tuvalet eğitimi / Tasma çekiştirmeden yürüme / Ayrılık anksiyetesi (yalnız kalamama) / Aşırı havlama / Eşya kemirme / Üste atlama / Korku ve agresyon / Yavru köpek sosyalleşme süreci / Yemek dilenme ve masadan yemek yeme / Bahçe ve toprak kazma / Araba, motor, çocuk, kedi kovalama / El, ayak, giysi paçası ısırma gibi yalnız tek konunun detayına giren, bunları çözme teknik ve yöntemlerini öğreten 1-3 saatlik online blok eğitim programıdır. Daha detaylı bilgi almak için lütfen Tek Konu Odaklı Blok Eğitim sayfamızı ziyaret edin.

Köpek Lideri Yetkinlik Programı (Dog Leader Competence Program)

Köpek Lideri Yetkinlik Programı, bireysel eğitime ayıracak zamanınız ve bütçeniz olmaması durumunda, en azından köpeğinizle aranızdaki iletişimde ciddi hatalar yapmamanız ve pozitif eğitimle ilgili temel bir takım bilgileri edinmeniz için hazırlanmış, kendi hızınızda, size uyan gün ve saatte Akademi platformunda izleyebileceğiniz 6 derslik online paket programdır. Daha detaylı bilgi almak için lütfen Köpek Lideri Yetkinlik Programı sayfamızı ziyaret edin.

Köpek Lideri Uzmanlık Programı (Dog Leader Excellence Program)

Köpek Lideri Uzmanlık Programı da tıpkı “Köpek Lideri Yetkinlik Programı” gibi, yine bireysel eğitime ayıracak zamanınız ve bütçeniz olmaması durumunda, en azından köpeğinizle aranızdaki iletişimde ciddi hatalar yapmamanız ve pozitif eğitimle ilgili temel bir takım bilgileri edinmeniz için hazırlanmış, bir önceki programda yer alan tüm bilgileri daha da ayrıntılı olarak içeren, kendi hızınızda, size uyan gün ve saatte Akademi platformunda izleyebileceğiniz 12 derslik online paket programdır. Daha detaylı bilgi almak için lütfen Köpek Lideri Uzmanlık Programı sayfamızı ziyaret edin.

EvPansiyon

StarDogs’un öncelikli çalışma alanı, “sertifikalı profesyonel pozitif köpek eğitmenleri” yetiştirmek ve sonrasında bu eğitmenler aracılığı ile “pozitif köpek eğitimi” hizmeti vermektir. Ancak öte yandan, hizmet yelpazemizi üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda her gün biraz daha geliştirip genişletiyoruz.

Özellikle son derece “hayvan dostu” yöntemlerle, ne fiziksel, ne psikolojik herhangi bir şiddet veya ceza görmeden bizden eğitim alan köpeklerimiz, pansiyon için onlara pek de hoş davranılmayan ortamlara gittiklerinde sorun yaşadıklarını ve daha kötüsü eve eğitimleri bozulmuş, hatta davranış bozuklukları edinmiş olarak döndüklerini maalesef pek çok üyemizden duyduk. İşte bu noktadan yola çıkarak başladığımız EvPansiyon hizmetimizde, bizimle part-time olarak çalışan arkadaşlarımız aracılığıyla, misafir ettikleri köpeklerimize “evlerinde” bakmaları yöntemi ile çalışıyoruz. Bu sayede köpeklerimiz çok kalabalık bir çiftlik ortamında ya da küçük bir kafeste değil, yine alışık oldukları gibi bir ev düzeninde, serbestçe misafir edilmiş oluyorlar. Üstelik programları uygun olduğu sürece daha profesyonel kişilerden hizmet almayı tercih edeceğiniz düşüncesi ile, bu hizmette öncelikle mezun eğitmenlerimizden veya Akademi’ye devam eden yeni eğitmen adaylarımızdan destek alıyoruz.

Daha fazla bilgi ve hizmet talebi için için lütfen ücretsiz kayıt formumuzu doldurarak StarDogs Club’a üye olunuz. Daha detaylı bilgi almak için EvPansiyon sayfamızı, bu hizmetleri veren PartTime ekip arkadaşlarımız arasına katılmayı düşünüyorsanız da BizimleÇalışın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi.

GünlükBakım

StarDogs’un öncelikli çalışma alanı, “sertifikalı profesyonel pozitif köpek eğitmenleri” yetiştirmek ve sonrasında bu eğitmenler aracılığı ile “pozitif köpek eğitimi” hizmeti vermektir. Ancak öte yandan, hizmet yelpazemizi üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda her gün biraz daha geliştirip genişletiyoruz.

Özellikle son derece “hayvan dostu” yöntemlerle, ne fiziksel, ne psikolojik herhangi bir şiddet veya ceza görmeden bizden eğitim alan köpeklerimiz, sahiplerinin geçici veya sürekli ihtiyaçları sebebi ile bilinçsiz ve bilgisiz kişilerce gezdirildiğinde sorun yaşadıklarını ve daha kötüsü eve eğitimleri bozulmuş, hatta davranış bozuklukları edinmiş olarak döndüklerini maalesef pek çok üyemizden duyduk. İşte bu noktadan yola çıkarak başladığımız GünlükBakım hizmetlerinde, tercih etmeniz halinde önceliği de eğitmenlerimize vererek, hayvansever, bilinçli arkadaşları seçerek, onlarla bu ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyoruz. Hizmet veren arkadaşlarımızın hepsi, bize güvenilir referanslar vermiş, hayvansever kişilerdir.

Daha fazla bilgi almak ve hizmet talebinde bulunabilmek için lütfen ücretsiz formumuzu doldurarak StarDogs Club’a üye olunuz. Daha detaylı bilgi almak için GünlükBakım sayfamızı, bu hizmetleri veren PartTime ekip arkadaşlarımız arasına katılmayı düşünüyorsanız da BizimleÇalışın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi.