Bu mesleği çok istiyordum. Birçok yer ile görüşmelerim oldu. Hiçbiri gönül verdiğim bu meslekte bana güven vermedi. Ta ki Mehveş Hocam ile karşılaşıncaya kadar. 😊 Eğitmenliğe başlama hikayesi ile yolculuğu beni çok etkilemişti. Eğitmenliğe gönül veren bir eğitmendi. İlk telefon konuşmamızda aradığım güveni bana hissettirdi ve kayıt işlemlerimi tamamladım. Heyecanla ilk ders günümüzü bekliyordum. Bir yola girmiştim. Emek isteyen, sabır ve sevgi isteyen uzun bir yoldu. Endişelerim, korkularım vardı. Kendimden değil, endişem ya iyi bir eğitim alamazsam diyeydi. Hayatımda hiçbir projemi “belki”ye bırakmadığım için, çok detaylı düşünmekten kendimi alamıyordum.

Senem Güner - StarDogs

Sonunda ilk ders günü geldi çattı. Derse yarım saat önce gittim, dersin olacağı sınıfa çıktım ve içeride dolaştım. Sonra vakit var diye aşağıya inip beklemeyi tercih ettim ve Mehveş Hocam eli, kolu dolu, sıcacık samimi gülüşü ve neşesi ile bizi karşıladı. Hep beraber sınıfa çıktık. Gelirken bizler için simit almış, çok ince bir davranıştı. İşte o an, ekip ruhunun ilk sinyalini hissettim. Sınıfımızda birkaç eksik vardı, tatilde olunduğu için ders yaptığımız salonda birkaç eksiğimiz vardı. Molalarda içebileceğimiz kahve, çay, vs. için yakınlarda bir bakkal bulur hallederiz çocuklar dedi. Ortamdaki her olumsuzluğu çözerek ekip olmanın böyle bir şey olduğunu bize yansıtıyordu. Her zaman cümlelerinde “BİZ” diyordu. Bu benim için çok önemliydi. Eğitim sınıfımızda bizim rahat, olumlu şartlarda eğitimimizi almamız için elinden geleni yapıyordu ve her sefer bize de soruyordu. İyi bir eğitimci sadece eğitimi sunarak maalesef olunmuyor. Samimi olması ve bizim kendimize güvenmemizi sağlaması çok önemliydi. Sırayla köpek öğrencimiz ile çalıştık. Tahminimden çok iyi hissettim kendimi. Bir köpek ile hiç yapmadığım bir çalışmayı çıkıp uygulayacaktım. Hiç endişe duymadım ya yapamazsam diye çünkü Mehveş Hoca endişelerinizi yok ederek, güveninizi o kadar güzel sağlıyor ki enerjisi ile. Siz de olabildiğince rahat çalışıyorsunuz ve en önemlisi, hata yapmaktan korkmuyorsunuz.

Sınıftaki herkes benimle aynı fikirdeydi, onlar da bu enerjiyi almıştı. Almasalardı biz de ekip olarak bu kadar çabuk kaynaşamazdık. Hepimiz sınıfta bu işe gönül verenlerdik. Hepimiz kendi başarılarımızı sunacaktık. Rakip olurum hissi uyanmadı bende. Çünkü hocam, paylaşımcı bir eğitmen ruhuna sahipti. Ekip ruhuna sahip bir eğitmendi. Her zaman ekip ruhu ile çalışmanın başarı getireceğine inanmışımdır. Hayalini kurduğunuz meslekte endişeleriniz, korkularınız, “acaba”larınız kalmıyorsa ve bunu sağlayan eğitmeniniz ise, işte o eğitmen benim için çok iyi bir eğitmendir. Çünkü başarıya giden yolda, endişe ve korkularınızı arkanızda bırakmanız gerekiyor. İlk dersin sonunda “Evet, doğru yerdeyim. STARDOGS ailesindeyim…” dedim. “…ve doğru bir eğitmenden, doğru bir eğitim alacağım için çok huzurluyum.” Ben, şimdiden “başardım” diyebiliyorum. Hocamın öğreteceği her bilgiyi endişe duymadan uygulayacağım için başarılı olacağım. Bu işe gönül verdiyseniz, endişelerinizi arkanızda bırakmak istiyorsanız, o zaman siz de STARDOGS’un kapısını çalın ve Mehveş Hoca’nın ailesine katılın derim.

Başarıya giden yol için STARDOGS’a uğramanız gerekir. Güven ve en iyi eğitim STARDOGS’tadır. Çok beklemeden STARDOGS’un kapısını çalın derim. Sevgiler…

Senem GÜNER

15.08.2018 / Maltepe Kent Konseyi

SİZ DE AKADEMİ’YE KATILIN