Tülay Çığıraç
Tülay Çığıraç

Ne kadar uzun süredir “Köpek Eğitmenliği” fikrinin kafamda dolanıp durduğunu bilmiyorum. Ama fikrin beni yakalayıp bulduğu ve hayata geçtiği anın, hayatımı nasıl değiştirdiğini biliyorum.

Bir iletişim lisesi mezunu olarak, yıllarca farklı televizyon kanallarında program yapımcılığı, farklı prodüksiyon ajanslarında genel koordinatörlük ve yöneticilik yaptıktan sonra artık aynı işleri yapmaktan ne kadar sıkıldığımı ve bu hayatın beni mutsuz ettiğini görmemle, mesleğimi değiştirmeye karar verdim.

StarDogs ile tanışmam sayesinde; köpekler hakkında bildiklerimin ne kadar doğru ama eksiklerimin ne kadar çok olduğunu gördüm. Üstelik uzun yıllar boyunca eğitim ve iş hayatımın iletişim sektöründe olması avantajını kullanma şansını yakaladım.

Şimdi insanların köpekleri ile doğru iletişim kurmalarına yardımcı oluyorum. Çalıştığım her köpek ve her aile bana yeni tecrübeler kazandırırken, doğru yöntemleri insanlar ile paylaşabilmenin ve köpeklerin hayatını kaliteli hale gelmesinin tadını çıkartıyorum.

Bana yıllar sonra ekip olmanın ve bir mesleği severek yapmanın ne demek olduğunu hatırlatan StarDogs ailesine teşekkür ederim.

Tülay Çığıraç