İlanlar

İlanlar2019-05-09T13:19:22+03:00

İlanlar

Bu sayfa aracılığı ile, petleriniz ile ilgili ilanlarınızı diğer üyelerimizle paylaşabilirsiniz. İlanınızın yayınlanabilmesi için, aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz formu mümkün olduğunca eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurmanızı rica ediyoruz.

Yayınlayacağımız ilanlarla kaybolan petinizi arayabilir, bulduğunuz sahipsiz petin sahibine ulaşmaya çalışabilir, ücretsiz pet sahiplenebilir veya sahiplendirebilirsiniz. Şimdilik “ücretli köpek verme” ve “ücretli köpek arama” ilanlarına sitemizde yer vermeyeceğiz. Özellikle kötü koşullarda canlı hayvan satışı yapan, ticari kaygılarla 2. ay dolmadan önce yavruyu annesinden ayıran, sağlıksız koşullarda yurtdışından yavru getiren kişilerin ya da kurumların ilanlarına sitemizde hiçbir zaman yer verilmeyecektir. Aynı şekilde, eğitim adı altında hayvanlara eziyet etmekten başka hiçbir vasfı olduğuna inanmadığımız boğma tasma, dikenli tasma, elektrikli şok tasma gibi çağdışı malzemeleri satan veya kullanan kişilerin ilanlarına da StarDogs sayfalarında asla yer olmayacaktır. Lütfen gözümüzden kaçan bir kişi ya da kurumun adına burada rastlarsanız bizi uyarın ve gerekli önlemleri alabilmemiz için haklılığınızı gösteren kanıtları bize ulaştırın.

Öncelikli hedefimiz barınaklardan ya da sokaklardan köpek sahiplenilmesini teşvik etmek olmakla birlikte, köpek sahiplerinin anne-babasını görerek, bilinçli üreticilerin elinde doğmuş ve ilk 2 ayını doldurmuş, sağlıklı, kontrollü ve belli bir ırktan köpek edinme tercihlerine de saygı duymak zorundayız. Bu sebeple, önümüzdeki günlerde, bilinçli ve duyarlı köpek üreticileri, bizi işlerini doğru ve düzgün yaptıklarına ikna ettikleri takdirde, onların da ellerindeki yavrularla ilgili güncel bilgileri buradan üyelerimize aktarmalarına olanak sağlayacağız.

İlanlar ilan sahibinden “devam talebi” gelmediği takdirde, ihtiyacın ortadan kalktığı varsayılarak, ortalama 2-3 aylık bir süre sonunda yayından kaldırılacaktır. Bu süreyi beklemeden durdurmak istediğiniz ilanlarınız için, yine ilan sayfanızdaki “İletişim / e-posta” linkini kullanarak ve teyid için adınızı, iletişim bilgilerinizi de ekleyerek bize ulaşabilirsiniz.

Köpek/pet sahiplendireceğiniz zaman, bu sahiplendirmenin “kendi köpeğinizi keyfi bir sebeple evden yollamak amaçlı” olmamasına da lütfen özellikle özen gösterin. Kendi köpeğinizi/petinizi sahiplendirmek için ilan açmanıza yalnızca gerçekten ciddi ve kanıtlanabilir bir sağlık problemi gibi elinizde olmayan durumlar olması halinde onay verilecektir.

Bugün barınaklarda ve sokaklarda bu kadar çok köpek olmasının en önemli sebebi, bilinçsizce köpek edinip, onunla iletişim kurmak, eğitmek için hiçbir çaba, emek, zaman ve para harcamaya yanaşmayan sorumsuz köpek sahipleridir. Biz, StarDogs olarak, bir köpeği ailesine katmak isteyen herkesin önce en temel ve en basit haliyle de olsa bir eğitimden geçmesi, sorumluluklarını öğrenmesi, köpeğe ilk günden itibaren nasıl davranması gerektiğini bilmesi ve doğru zamanda doğru metotla yapılacak eğitim hakkında bilinçlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple sitemiz aracılığı ile yapılacak tüm sahiplenmelerde en azından 1 tam gün süren “Köpek Sahibi Yetkinlik Programı”na katılımı zorunlu tutuyoruz ve programın ödemesinde de %50 indirim uyguluyoruz. Lütfen hem sahiplendirme yapacak olanlar, hem de sahiplenmek için talepte bulunanlar bu şartı da gözönünde tutsunlar.

Bu sayfanın köpeklerle ilgili her türlü gereksiniminizde sizlere yardımcı olacağını umuyoruz.

İlan giriş formu

Yayındaki İlanlar

Ücretsiz Pet İlanları

Şubat 2021

Mayıs 2019

Kayıp Pet İlanları

Pet Sahiplenmek İsteyenlerin İlanları

Pet Bulanların İlanları

Petine Kan Arayanların İlanları

İşlemi Tamamlanarak Arşive Alınmış İlanlarınız

Go to Top