E. Baran Alan

2 Temmuz 1984 İstanbul doğumluyum. Öğrenim hayatıma Şişli Terakki ve Bingül Erdem Lisesi’nden sonra New York, Amerika’da Nassau Community College’da devam ettim. Ana dal olarak Matematik ve yan dal olarak Uygulamalı Fizik eğitiminden sonra Finans sektöründe önce Finansal Analist sonrasında ise şirket içi eğitmen sorumluluklarını üstlendim. Çalıştığım firmanın 2013 yılında Türkiye’den ayrılma kararı almasıyla, topluma ve canlılara daha faydalı bir birey olabilmek adına yeni bir kariyer başlangıcı yapmak kararı aldım.

Hayatım boyunca özellikle atlar ve köpekler olmak üzere hayvanlara fazlasıyla ilgi ve sevgi duydum. İlgilendiğim diğer spor dallarının yanında uzun seneler binicilik ile uğraştım. Biriktirdiğim bilgiler ve tecrübeler doğrultusunda pozitif köpek eğitmenliği ve uygulamalı davranış bilimleri konularında akademik çalışmalara Stardogs Akademisi ile başladım. Burada hayvanlara, hayvanseverlere verilen değeri arttıran hocalar ve meslektaşlar ile eğitimimi tamamladıktan sonra müfredatını kendim oluşturduğum H.O.P.E. eğitim modeli üzerinde çalışmalara başladım.

Kariyerim doğrultusunda en yakın hedeflerim Global sertifikasyon kuruluşlarından eğitimleri tamamlamak ve sınavlarını başarıyla geçmek. Bunun yanı sıra ülkemizdeki tüm hayvan ve hayvanseverlerin yaşam standartlarını yükseltmek ve adil, sağlıklı, huzurlu yaşam koşullarına sahip olmaları için projeler geliştirmektir. Uzun süreli hedeflerim arasında daima H.O.P.E. eğitim modelini geliştirmek, pozitif eğitim konularında en güncel bilimsel çalışmaları benimsemek ve geleneksel dominant eğitim metotlarının uygulanması yerine pozitif metotların tercih edilmesi için çaba göstermektir.

Saygılarımla,
E. Baran Alan

[email protected]
www.hopepdt.com
https://www.facebook.com/HopePdt
https://www.instagram.com/hope.pdt
https://twitter.com/HOPEPdt

E. Baran Alan