Merhaba, ben Ceren Yiğit; burada okuyacağınız birçok kişi gibi ben de hayatım boyunca hep evde farklı türde canlıyla büyüdüm, köpek, hemsterlar, balıklar, kertenkele, kuş, kaplumbağa, kediler vb. Sanırım aileden de gelen alışkanlık ve destek ile hayatımda hep insan türü dışında bir canlı oldu. Onlarsız bir hayat düşünemiyorum.

Hayat bazen, ilk başta ne yapmak istediğinizi değil yolunuza ilk çıkanı size yaşatıyor. Ben çok şanslıydım çünkü eğitim ve öğretim alanında lisans ve yüksek lisansımı tamamladım ve eğitim alanına âşık oldum. Eğitim ve öğretim bilimci olarak 20 yılı aşkın bir süredir iş hayatı içindeyim. Bir kişisel gelişim yolculuğumda daha da iyisi ne olabilir ve beni ne mutlu ediyor diye sorgularken karşıma köpeklerle olan iletişimim çıktı. Onlarla birlikteyken ne kadar mutlu olduğumu ve anda kaldığımı fark ettim. Nereye gidersem gideyim, hiç olmayacak bir yerde bile karşıma mutlaka bir kedi veya köpek çıkar ve yanımda yitiverir. Kendi köpeğimden de alışık olduğum için onların davranışlarını her zaman izler ve ona göre davranırdım ama ne kadar bilinçliydim? İşte bu bir muammaydı. Sonra kendime, işte daha iyisi bu dedim. Neden bir köpek eğitmeni olmayayım diye sordum. O andan itibaren de bir araştırma sürecine girdim. Birçok köpek çiftliğini araştırdım, hatta yanlış tercihlerle online eğitimlere bile katıldım. Oysaki araştırmaya ilk başladığımda karşıma StarDogs çıkmıştı. Nedendir bilinmez insanoğlu ilk karşısına çıkana gitmez de başka başka yerlere uğrar. İşte benim köpek eğitmenliği yolculuğum da tam böyle oldu. Tam da vazgeçmişken, umudumu yitirmişken aklıma ilk karşıma çıkan StarDogs geldi ve hemen bir mesaj attım.

İyi ki o mesajı atmışım ve iyi ki Mehveş Hoca ile tanışmışım. Bana ilk fırsatta dönüş yaptı ve yaklaşık 1-1.5 saat telefonda konuştuk. Aklımdaki tüm soru işaretlerine cevap buldum. İşte StarDogs’ta pozitif köpek eğitmenliği serüvenim böyle başladı. Hayatıma bambaşka bir kapı açıldı. Hayallerime kavuşma imkânını elde ettim. StarDogs ile yollarımız kesiştiği için çok şanslı hissediyorum. Çünkü burası kocaman bir aile… Tüm eğitmenler birbirinin arkasında ve birbirine destek. Alanla ilgili tüm gelişmeleri ve ilerlemeleri birlikte takip edip birbirimizle paylaşıyoruz, böylece asla geride kalmıyoruz ve her birimiz bu yolda hep birlikte ilerliyoruz ve çok güzel işlere imza atıyoruz. Birçok ailenin birçok yavrusuna dokunuyor ve hayatlarını güzelleştiriyoruz. Bundan daha iyi ne olabilir ki…

Siz de bir köpek eğitmeni olma arzusunda iseniz benim gibi zaman kaybetmeyin derim. Doğru adres StarDogs…
Teşekkürler StarDogs Ailesi ve Mehveş Hocam.

Sevgilerimle,
Ceren Yiğit