Aslında tam olarak ne zaman başladı hatırlamıyorum,
Çünkü hatırladığım en eski anım da dahi yanımda onlar vardı. Hayatımın her anında bana arkadaşlık ettikleri için onlara minnettarım.

Erdal Pektaş

Merhaba, ben Erdal Pektaş;
Her ne kadar akademik olarak işletme ve gastronomi eğitimi almış olsam da, çocukluktan getirdiğim hayvan sevgisinin günün birinde hayatımı bu denli ele geçireceğinden emindim. Bir canlı ile iletişim kurmak, onu anlamak ve kendini ona anlatmak sanırım dünya üzerindeki en güzel duygu.

Sahibi olduğum ilk patili arkadaşım ile yolumuz 16 yaşımda kesişti. Farklı dilleri konuşan iki yabancıdan, yıllar içinde konuşmadan anlaşan iki dosta dönüştük. Aslında benim hikayem tam da burada başladı. Patili dostumun melek olmasından sonra tecrübelerimi çevremdekilerle, barınaklarda ve hayvansever derneklerde paylaşarak kızımın hatırasını güzel yaşatmak istedim.

Erdal Pektaş
Erdal Pektaş

Yıllar içerinde gelişen bu durumu profesyonel seviyeye taşımak için hep bir arayış içerisinde oldum. Tam da gerçekten hayvanların psikolojisini önemseyen bir yer bulamayacağım derken StarDogs ailesi ile tanıştım.

Erdal Pektaş

StarDogs eğitmen akademisinde pozitif eğitim esas alınarak geleneksel eğitimin aksine temelleri B.F. Skinner ve İvan Pavlov’un akademik çalışmalarına dayanan hatayı cezalandırmak yerine doğruyu ödüllendirerek hayvanların da mutluluğuna öncelik verilir.

Erdal Pektaş

Benim ödülüm ise dostlarımın bana bakarken mutluluktan salladıkları kuyruklarıdır .
Çünkü Anatole France’ın dediği gibi “İnsan bir hayvanı gerçekten sevene dek ruhunun bir yanı uykudadır.”

Erdal Pektaş