Orkun Günen

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat Bölümünden mezun olup eğitim hayatıma Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünde yüksek lisans yaparak devam ettim.
Okul hayatım bitince Ankara Gülhane Sağlık Bilimleri Üniversitesi İdari Mali işlerde çalışmaya başladım. Daha sonra üniversitenin rektör özel kalem müdürlüğü gibi birçok alanında görev yaptım.
Fakat içimde bir şeyler hep yarım ve eksik kaldı.

Orkun Günen

İçimdeki hayvan sevgisi beni hep yanlış meslek seçmekle suçladı ki haklıydı da. Yoğun geçen çalışma hayatım maalesef çocukluğumdan bu yana hayalim olan özellikle köpeklerle ilgilenmeme imkân vermiyordu. Tam da bu sırada hayatıma Dost adını verdiğim Golden Retriever cinsi köpeğim hayat arkadaşım, can yoldaşım katıldı. Onun katılması ile anladım ki sadece köpekleri sevmek yetmiyor.
Hayatlarının bizimle olan kısmında mutlu ve uyum içinde yaşamaları için eğitim şart! Ama nasıl bir eğitim?

Orkun Günen
Orkun Günen

Kendi köpeğim için çıkmış olduğum eğitim araştırma yolculuğunda maalesef içler acısı şeylerle karşılaştım. Klasik eğitim adı altında hiçbir canın hak etmeyeceği muameleleri gördükçe bu işte bir terslik olduğuna kanaat getirmiştim.
Bu araştırma ve çabam içinde aile dostumuz olan Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Davranışları ve Refahı Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Yasemin Salgırlı Demirbaş’ın tavsiyesi üzerine StarDogs Akademisi ile yolum kesişti. Daha ilk günden doğru adreste olduğumu anlamıştım ki hiç yanılmadım.

Köpekleri en doğru şekilde eğiten, eğitirken onlarında sahiplerinin de son derece keyif aldıkları pozitif köpek eğitim metotlarını barındıran kocaman bir ailenin içindeydim artık.
Her sorunuzun asla yanıtsız kalmadığı akademinin sizden önceki pozitif uzman eğitmenleri ile fikir alışverişi yapıp en doğru sonuca ulaştığım StarDogs Akademisinden mezun oldum.
Ve bir an bile düşünmeden çalıştığım memuriyet hayatımı sonlandırıp, köpeklerin hayatlarına en doğru şekilde dokunabilmenin, onlara ve sahiplerine en doğrusunu anlatmanın mutluluğunu yaşadığım bir süreç başlamış oldu.
Bize tüm bu olanakları sağlayıp hayatımın geri kalan kısmında en sevdiğim işi en güzel haliyle yapabilme şansı veren başta Akademi Başkanı Mehveş Hocama daha sonra da hepimizde emeği geçen akademimizden mezun olan tecrübeli pozitif köpek eğitmeni arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.

StarDogs Pozitif Köpek Eğitmeni
Orkun GÜNEN