Özlem Yıldırım - StarDogs

Merhaba,
Ben Özlem Yıldırım. 1983 Ordu doğumluyum. Birçok arkadaşım gibi hayatım için yeni bir arayışta olduğum dönemde StarDogs ve Mehveş hocamla yolum kesişti.
Ben kendimi bildim bileli bu canlara aşığım. Benim gözümde onlar hiç büyümeyen bizi bırakmayan çocuklarımız. Yıllar önce köpek deneyimim olmuştu. 10 yılı aşkın pitbull baktım. Onunla maalesef kısa süreli kötü bir eğitim deneyimimiz oldu, ama haftasında ben böyle bir eğitim istemiyorum deyip almıştım evladımı. O gün eğitim defterini kapatmıştık. Keşke o donem pozitif köpek eğitimi ile karşılaşsaymışım demekten kendimi alamıyorum.
Ceku’yu aileme kattığımda tek bildiğim şey onu çok seveceğim ama tabiki korkularım da vardı ve eğitime sıcak bakmıyordum. Ceku’yla vakit geçirdikçe onun dilini anlamama ihtiyacı olduğunu fark ettim ve daha bilinçli bir şekilde eğitmen arayışına girdim ve birçok görüşmeden sonra iyi ki dediğim StarDogs ve Mehveş Hocamla tanıştım. Uzun bir dertleşmeden sonra yerimin bu akademi olduğunu hissettim. Hocam da beni her bir bireyini özenle seçtiği kişilerin ve akademinin içerisine dahil etti. Ben bu sayede hem yavrumu içime sinen tamamen pozitif bir şekilde eğitebilecek hem de çok keyif alarak eğlenerek yapabileceğim bir meslek sahibi olacaktım. Hayatımın bu yeni başlangıçlar sürecinde Mehveş Hocamın bana gönderilen bir melek olduğunu düşünüyorum. Hem Ceku’ya hem bana sihirli değneğiyle dokundu. Mehveş Hocama ve StarDogs’a çok teşekkür ediyorum.
İçinde gerçek hayvan sevgisi olan bu canlara pozitif dokunuşlarda bulunmak isteyecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Sayımız o kadar çoğalsın ki sesimiz daha güçlü çıksın. Yeni bebeğimiz derneğimiz POKED ile birlikte Mehveş Hocamın ve tabi ki bizim de hayalimiz olan daha çok cana el uzatıp ses olabilmek. Pozitif köpek eğitmek mümkün iken ceza içeren yöntemlerin tercih edilirliğini azaltabilmek umuduyla sevgiler…
Özlem Yıldırım
Instagram: Köpekli Yaşam Rehberi