Herkese merhaba,

Sanırım her şey küçükken annemin bana içinde prensesler yerine hayvanların olduğu masalları anlatmasıyla başladı.

Çocukluğumdan beri olan bu hayvan aşkı ile bir baba geleneği olan şapka altında sokaktan eve hayvan taşımayı sürdürüp, büyük küçük börtü böcek ne görsem eve getirirdim. Bana göre sokakta bulabileceğimi düşündüğüm ve ailemce izin verilmediğini zannettiğim hayvanlara (at, şahin, kurt, tilki, aslan, fil) da ilerde sahip olacağımı düşünüp bu aşkı şahlandırırdım. Sahip olduğumuz iki harika köpeğimizi (kangal ve alman kurdu) kaybettikten sonra büyüdüğümde köpek sahibi olacağıma ve çok daha iyi bakacağıma dair söz verdim kendime.

Mezun olduktan sonra 11 yıl özel sektörde çalıştım ve bu sırada hayatıma chow chow oğlum “Lucky”nin dahil olmasıyla hayatımın akışı değişmeye başladı. Yaşayabileceği en uzun ömrü sağlayabilmek, daha sağlıklı ve kaliteli hale getirebilmek için önce Köpek Bakıcılığı eğitimi aldım. Daha sonra Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerliği Bölümü okudum. Yine sokakta arka ayakları tutmayarak bulduğum kedinin fib hastası olduğunu öğrendiğimde evimizin “Paşa”sı oluverdi bir anda. Uzun uğraşlar sonucunda birlikte koşmaya başladık ve artık istediğimin sadece kendi çocuklarım değil birçok hayvanın hayatına dokunma olduğunu fark ettim. Köpek eğitmeni olmaya karar vererek uzun yıllar çalıştığım işimi bırakarak yeni bir yolculuğa adım attım. İstediğim eğitim, köpeği hiçbir şekilde negatif etkilemeyecek cezasız bir sistem üzerine kurulmuş olmalıydı. Birçok araştırma ve görüşme sonucunda yollarımız kesişen Mehveş Hocam ve kendi pozitifliğinin tamamını sisteme ve ekibine entegre etmiş olduğu StarDogs ailesine dahil oldum ve mükemmel bir enerji ile karşılandım. Aralarında hiçbir şekilde rekabet olmayan, her konu ve koşulda birbirlerine destek ve yardımcı olan tüm eğitmen arkadaşlarımla birlikte bu ailenin bir üyesi olduğumdan dolayı çok mutluyum.

Pozitif eğitimin tek ve en doğru adresi olan StarDogs Akademisine ister eğitmen olmak için ister ailenizin bir üyesi olarak gördüğünüz dört ayaklı evlatlarınız eğitimi için gelin asla pişman olmayacaksınız.

Rabia Aslım
Instagram: @luckydogsacademy