#SeninİçinBenBakarım

Çin’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 pandemisi, bir anda hepimizi bütün yaşamımızı, alışkanlıklarımızı, rutinlerimizi değiştirmek ve hayatımızı tekrar gözden geçirmek zorunda bıraktı. Yalnız Türkiye değil, tüm dünya çok zor bir süreçten geçiyor. Hepimiz tek başımıza hayatta kalamayacağımız, ancak yardımlaşarak, birbirimize destek olarak altından kalkabileceğimiz kısıtlı ve kurallara uymamız gereken günler yaşıyoruz. Umudumuz ise hepimizin bu felaketten “daha iyi bir insan” olmayı öğrenerek çıkması…

Biz de StarDogs Türkiye ekibi olarak salgının ilk ortaya çıktığı günlerden beri olabilecek sonraki adımları öngörmeye çalışarak bazı hazırlıklar yapıyor, önlemler alıyoruz. Bunları yeri geldikçe sizlere bir bir anlatacağız.

Zaten ülkemizde “evinizde kalın” çağrısı henüz yapılmamışken bile, biz hem farklı şehirlerdeki Eğitimciler Akademisi sınıflarımızı, hem de evlerde birebir köpek eğitimi çalışmalarımızı durdurmuştuk, bu konuda hem kendimizi hem de toplum sağlığını koruma bilinci ile “online/uzaktan eğitim” çalışmalarına çoktan başladık. Bu konuda da sizi en kısa zamanda ayrıntılı olarak bilgilendireceğiz.

Şu anda uzmanlık alanımız gereği, bizim için en öncelikli konulardan biri, tüm ülke hatta tüm insanlık için fedakârca uğraşan sağlık çalışanlarının gece gündüz demeden insan üstü bir gayretle virüsten etkilenenleri sağlıklarına kavuşturmaya uğraşırken ilgilenemedikleri ve endişe ettikleri ev hayvanları…Eminiz ki bu fedakar insanların çoğunun evinde köpeği, kedisi, kuşu ya da baktığı başka bir canlı dostu da vardır. Eğer evde onlar yokken ilgilenebilecek başka bir aile bireyleri de yoksa, o zaman bu konuda destek vermeye gönüllü olan hayvan sever dostlarımız ile bu sağlık çalışanı kahramanları buluşturmaya aracı olmak istiyoruz.

Aynı durum, 65 yaş üstü veya bir engeli ya da kronik rahatsızlığı olan, dolayısı ile bu şartlarda dışarı çıkması kendisi için tehlike yaratabilecek, oysa daha uzun yıllar sağlıkla yaşamalarını ve bizi bilgi ve tecrübelerinden mahrum etmemelerini istediğimiz değerli büyüklerimiz ve sağlığından endişe ettiğimiz tüm vatandaşlarımız için de geçerli.

Bu sebeple bizler StarDogs Türkiye ekibi olarak bütün ülkede adına #SeninİçinBenBakarım dediğimiz bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanyada “konaklamalı bakım desteğine ihtiyacı olan” sağlık çalışanları ve “günlük bakım desteğine ihtiyacı olan” 65 yaş üstü veya bir engeli ya da kronik rahatsızlığı olanlar ile “evinde bir ev hayvanı (köpek, kedi, kuş vs) misafir etmek isteyen” ve “gün içinde gezdirme, veterinere götürme gibi destek vermek isteyen” gönüllüleri buluşturuyoruz.

Lütfen desteğe ihtiyacı olan gruptaysanız da, destek vermek isteyen gruptaysanız da aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, biz de hızlıca tüm ihtiyaç sahiplerini ve yardımsever dostlarımızı eşleştirmeye başlayalım. Lütfen bunun tamamen “gönüllü” bir destek olacağını, ne sağlık çalışanlarımızdan, ne de 65 yaş üstü ya da bir engeli veya kronik rahatsızlığı olan kişilerden hiçbir ücret talep edilemeyeceğini, üstünüze alacağınız bu sorumluluğu ihtiyaç bitinceye dek yerine getirmenizin beklendiğini, gerekli iletişim bilgileri karşılıklı olarak iletildikten sonra ev hayvanını emanet etme sorumluluğunun da herkesin kendisine ait olduğunu, bu eşleştirme sonrasında StarDogs ekibinin sürecin takibini karşılıklı olarak kişilerin kendisine bırakacağını da unutmayın.

Bu duyuruyu ne kadar çok kişi ile paylaşırsanız, biz de o kadar çok kişinin derdine çare olabiliriz. En azından paylaşıp çözümün parçası olmayı seçtiğiniz için size de şimdiden teşekkürler…

***Bu kampanyanın StarDogs Türkiye içindeki lideri, bu güzel fikri ortaya atıp hepimizi iyi bir şey yapma konusunda heyecanlandıran sevgili eğitmenimiz Derla olacak, tüm ekip de ona bu süreçte elinden gelen desteği verecektir. Kendisine güzel yüreğinden ötürü ayrıca teşekkür ediyoruz…

Aşağıdaki başvuru formlarında istenilen bilgiler sadece yukarıda tanımlanan amaç için, karşılıklı tarafların birbirine güven duyabilmesi maksadıyla kullanılacak, başka herhangi bir ticari maksatla üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.