Serhat DuykuluHayatımda pek keskin dönüşler yapmış bir insan değilim. Belki de StarDogs Akademi hayatımdaki en keskin kararımdı ve bu kararı verdiğim için çok memnunum.

Çocukluğumdan bu yana köpeklerle hep alakalı oldum fakat üniversite yıllarımda bir köpek hayatımın akışını değiştirdi. Çünkü Pars bir anda her şeyim oluverdi. Aslında kendimce sağdan soldan duyup öğrendiklerimle birçok komutu öğretmeme rağmen aşamadığımız problemler de vardı. Ben de “kendim öğrenmeliyim bu işi” dedim ve köpek eğitmeni olmanın yollarını araştırmaya başladım. Pozitif eğitim ne, onu bilmezken StarDogs Akademi ile irtibat kurdum ve Mehveş ablamla tanıştık. Yaklaşık bir saatlik telefon görüşmesinden sonra hayatıma dair yaptığım bütün a, b, c planlarını erteledim ve önce Ankara sonra İstanbul’daki derslere katıldım.

Yaklaşık dört yıl Konya’da yaşadım. Selçuk Üniversitesi – İktisat Bölümü mezunuyum. Bu dört yıllık süreçte Selçuklu Belediyesi’nde Basketbol Antrenörü olarak çalıştım. Yani iki mesleğim varken, ben akademiden mezun olur olmaz bütün hayatıma çizgi çekip Antalya’ya yerleştim ve şu an Pozitif Köpek Eğitmeni olarak kendi köpek eğitim okulumu kurdum.

Pozitif Eğitim ile her sorunun aşılabileceğine emin olun. Ayrıca bu sıcak, sevimli insanların size katacağı çok şey var. Siz de aileden olabilirsiniz. StarDogs Akademi hayatımın en doğru kararlarından biriydi, sizin de öyle olacağına inanıyorum.

SUPERDOG’S POSITIVE DOG TRAINING
Serhat Duykulu