Merhabalar ben Sevim Şen;
Özel eğitim uzmanıyım. Yaklaşık 20 yıldır özel çocuklarla çalışıyorum.
Hayatıma bir köpek aşığı olarak başladım ve köpeklerle göz göze gelmek dost olmak çocukluğumdan beri bana hep huzur ve mutluluk verdi. Çocukluk ve gençlik yıllarımda ailemin koşullarının uygun olamamasından dolayı bir köpek evlat edinemedim. 30lu yaşlarımda önce kediler sonra köpeklerle daha yakın olmaya başladım ve çok sevdiğim dostlarımı daha yakından tanımam gerektiğini fark edince StarDogs ailesiyle tanıştım.

Sevim Şen
Sevim Şen

Mesleğimle köpek sevgimi harmanlayıp hem insanlara hem hayvanlara nasıl faydalı olabilirim diye hayaller kurmaya başladım. İnsanın kendi gibi hisseden insanlarla bir arada olması hem huzur hem heyecan verici.
Pozitif eğitmenlik eğitiminden birkaç yıl sonra da hem çocukluk hayallerimi hem de sokak hayvanlarına faydalı olma hayallerimi gerçekleştirmeye başlamak için barınakta 1 aylıkken annesiz kalan kara kızım Hayal’i evlat edindim.

Evde kedilerim olmasına ve yoğun çalışmama rağmen aldığım pozitif eğitmenlik eğitimi sayesinde kızımın yavruluktan kaynaklanan zorluklarını kolayca atlattık. Tuvalet eğitimini 3. ayımızda tamamladık. Pozitif kopek eğitimini meslek olarak icra etmesem de köpeklerin ve ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çevremdeki tanıdık tanımadık köpek sahipleri ile bildiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sevim Şen
Sevim Şen