Herkese Merhabalar!
Ben Şevval Ceren Çakır.

Nereden nasıl başlayacağıma karar veremediğim için en başından anlatıyorum sizlere.
Ben; küçüklüğümden bu yana ailedeki herkes gibi patili, patisiz tüm canlı dostlarımızla iç içe ve bitmek tükenmek bilmeyen bir sevgiyle büyüdüm. Tabii o zamanlar sevginin ve pozitifliğin bir mesleğe de dönüşeceği aklımın ucundan bile geçmezdi.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi / Mimarlık ve Tasarım Fakültesi- Moda Tasarımı Bölümü mezunuyum. Önce küçük küçük girişimlerle alanımda ilerlemeye çalıştım ve şimdi de kadın giyim üzerine bir butik sahibiyim. Bunun yanı sıra çizerlik yapıyorum.

Şevval Ceren Çakır

Moda sektörü benim için ne kadar önemliyse en az onun kadar önemli iki şey daha vardı hayatımda hep. Bunlar da patili dostlarım Nefes ve Rasha.

Şevval Ceren Çakır

Üniversite zamanlarımda, tek başıma yaşadığım için yanıma bir arkadaş arıyordum. Sonunda o sorumluluğu alabileceğime inandım ve barınağa gittim. Küçücük zeytin gözlü bir can bana öyle güzel baktı ki… İşte o benim Nefes’im oldu. Kendisiyle 2017 yılından beri birlikteyiz. Nefes iki kez kanlı ishal atlatıp, sevgi sayesinde ölümlerden dönen bir oğlan.

Şevval Ceren Çakır

Başlarda birlikte büyüyorduk ancak ilerleyen zamanlarda derslerden ona çok vakit ayıramadığımı ve ben kaynaklı hatalardan dolayı ters giden şeyler olduğunu fark ettim. Dedim ki bir kardeşi olsa her şey düzelir. Tam da o günlerde yolumuz Rasha ile kesişti. Rasha da 2016 doğumlu bir İngiliz Cocker. O da farklı farklı insanlardan farklı farklı eziyetler görmüş bir kız.

Her şey güzel ilerlerken; eşimle birlikte artık patili dostlarımızda ciddi davranış problemleri fark ediyor, küçük sinir krizleriyle günlerimizi geçiriyor olmuştuk. Taşınacağımız evde bahçe hayatına da alışmalarını istediğimiz için eğitim arayışlarına girdik. Geleneksel köpek eğitmenleri denedik, farklı farklı kaynaklardan bir sürü çöp bilgi edindik, hatta duyduklarımızla kendimiz bile denedik… Tabii üzülen yine biz olduk.

Şevval Ceren Çakır

Patili dostlarımızla birlikte olmadığımız günlerde Hande ablaları ile kalıyorlardı ve o birçok kez StarDogs diye bir yerden bahsetmişti zaten bizlere. Ardından Aslı arkadaşım da bu ekibe katılmıştı…

İçten içe; ben ilgilensem her şeyleriyle diye düşünürken, eğitimler hakkında bilgi almak adına Mehveş ablayla görüştüm. Bana, eşimle hayatımızın patililer olmadan geçecek bir dönemi olup olmadığını sordu. Ben öyle bir dönem asla olmayacak, her zaman hayatımızda olacaklar dediğimde o halde benim neden eğitmen olmadığımı sordu. Çok doğruydu…
Uzun uzun konuştuk, ah yapabilir miyim derken her zaman yanımda olacak o kocaman aileden ve düştüğüm anda hatta düşmeden herkesin beni tutacağından emin oldum ben. Sıcak bir aile kocaman hoş geldinlerle karşıladı ve serüven başladı. O andan beri StarDogs ailesiyle her geçen gün kendimizi geliştirmeye, yeni bilgiler edinmeye doyamıyoruz.

Kendimden yana bir sürü soru işaretim varken şimdi eğitimlerimi tamamladım, her şeyin cevabını buldum ve eğitmen oldum bile… Bu aile bana çok değerli bir dost da kattı üstelik. Hatta bir de ortak olduk, güçlerimizi birleştirdik. Şu an pozitif köpek eğitmenliğine; Tahir Uluçtan ile açtığımız, ilmek ilmek her şeyine sevgimizi kattığımız Patili Dostlar Akademisi ile devam ediyoruz.

Biliyorum ki; her zaman pozitif kalmak, ilgilendiğinizin her şeye sevginizi katmak tek çözüm.
Böyle güzelleşir her şey ve içiniz böyle çiçek açar.

Şevval Ceren Çakır / Eskişehir
Patili Dostlar Akademisi