Sinem Mutluer

Herkese merhaba, ben Sinem Mutluer.
1988 Ankara doğumluyum. Doğduğumuz ev, hayatımızı şekillendiren en önemli unsurlardan biridir. Ben o kadar şanslıydım ki, doğaya ve hayvanlara aşık bir aile ile büyüdüm. Bu zamana kadar kaç belgesel izledin, kaç farklı hayvanla zaman geçirdin, bu konularda ne kadar araştırma yaptın, okudun, öğrendin diye soracak olsanız sayısını söyleyemem bile, o kadar çok… Hala her gün yeni şeyler öğrenmeye ve kendimi sürekli güncellemeye keyifle devam ediyorum.

Bir süre sonra, sadece öğrenmek bana yetmemeye başladı. Öğrendiğim şeyleri mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşma isteği daha ağır bastı. Bu istekle birlikte üniversitede öğrenciyken dalış eğitmeni olmaya karar verdim. Böylece hem zamanımın çoğunu doğada geçirebiliyor hem de bilgilerimi paylaşarak mutlu olabiliyordum. Mezun olduktan sonra bir sene yurt dışında yaşadım ancak dönünce hayat beni de kurumsal yaşamın içine sürükledi. Kurumsal yaşamın içinde olduğum sekiz yıl boyunca hayatımda hep bir eksiklik hissettim. O eksikliği ortadan kaldırmak için de yine araştırmaya başladım.

Bütün hayvanlar benim için çok kıymetli. Ancak çocukluğumdan beri köpeklere karşı farklı bir sevgim var. Her zaman onları daha iyi anlayabilmek için, köpek eğitmeni olmak istedim. Fakat geleneksel eğitim yöntemleri benim için kabul edilebilir değildi. StarDogs ile karşılaştığım gün, ‘İşte Budur !!’ dedim. Pozitif eğitim sisteminin bütün hayatımıza adapte edilebilir mükemmelliği ile birlikte, bir de hayatımda aradığım idolü, Mehveş hocamı bulmuştum. Yine şans benden yanaydı. Radikal bir kararla kurumsal hayatı bırakarak sadece pozitif köpek eğitmenliği yapmaya karar verdim ve her gün bu kararı aldığım için çok daha mutlu bir şekilde güne başlıyorum.

StarDogs hem biz hem de patili çocuklarımız için büyük bir şans. Sadece pozitif eğitimi benimseyen, her koşulda birbirine destek olan geniş bir eğitmen kadrosuna sahip. Doğru yerde olduğunuza emin olabilirsiniz.

Sinem Mutluer
Instagram: Intelligent Dogs