Satın Alma Sahiplen - StarDogs

Kampanyamız Sona Ermiştir
İlginize Teşekkür Ederiz

StarDogs, 15. yılında yine her ihtiyaca, her bütçeye, her zamanlamaya uygun farklı eğitim programları ile, üstelik bu programları talep olduğunda Türkiye’nin her şehrinde, her ilçesinde yapmak iddiasıyla, “Eğitimsiz Köpek ve Eğitimi Bilmeyen Köpek Ailesi Kalmasın!” demeye devam ediyor!..

Yeni kampanyamızın adı: #SokaktanBarınaktan!…

Bizi uzun süredir takip edenler bilir; Türkiye’de faaliyetlerimize başladığımız 2003 yılından beri, sahiplendirme yapmak, köpek isteyenlere sokaklardaki ve barınaklardaki canlar arasından doğru köpeği seçmekte yardımcı olmak için, StarDogs Eğitimciler Akademisi mezunu eğitmenlerimizle birlikte “ücretsiz danışmanlık” hizmeti veriyoruz, eğitimlerimizde de “satın alınmamış, barınaktan veya sokaktan sahiplenilmiş” köpeklerimize özel indirimler yapıyoruz.

Mayıs başında Ankara’da katıldığımız Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin düzenlediği “Köpekle Barış Çalıştayı”nda, özellikle sokak köpekleriyle ilgili sorunlar konuşulurken, biz de “önce sorunlar oluşurken seyirci kalıp, sonra sürekli ortaya çıkan sorunları çözmekle uğraşmak” yerine, daha çok “sorunun en başından meydana gelmesini engellemek” üstüne odaklanmamız gerektiği konusunda görüş bildirdik. Tabii ki şu anda halen sokakta veya barınaklarda olan canların yaşam koşullarını olabildiğince iyi hale getirmek ve yine mümkün olan en fazla sayıda canı bir yuvaya kavuşturmak, hepimizin ortak hedefi. Ama sorunu kökten çözecek bir yöntem üretemezsek, bundan sonra da artarak devam edecek olan “insan hatası ‘sokak köpeği’ sorunu” ve bunun gittikçe ağırlaşan neticeleri işe uğraşmak zorunda kalacağız.

Peki nedir bu sorunun kökten çözümü?..

Şu anda sokaklarda, barınaklarda gördüğünüz köpeklerin nerdeyse %90’ının “önce insanlar tarafından satın alınan veya sahiplenilen”, ama ondan sonra, zamanında ve doğru metotla yapılacak eğitimle kolaylıkla çözülebilecekken, insanların bilgisizliği ve bilinçsizliği yüzünden gün be gün büyüyen sorunlar, veya yalnızca insana özgü bencillik, şımarıklık ve duyarsızlık yüzünden acımasızca terkedildiklerini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da en azından şimdi öğrenmiş oldunuz…

Bu açıdan baktığınızda, sorunun sebebi “insan” ise, çözümü de “köpeklerde” değil, “insanlarda” aramak lazım…Yani bir “köpek ailesi” olacak insanların, en azından “pozitif eğitimin temel metotları”na hakim olmasını sağlarsak, onlara köpekle iletişim kurmanın, köpeğin beden dilini okumanın yöntemlerini öğretirsek, davranış elde etmenin, bir davranışı komut altına almanın basit kurallarını anlatırsak, insanların da “sorun daha ortaya çıkmadan, ya da henüz çok başındayken” kendi kendine müdahale edebilmesini, köpeğin sorununu bilinçli bir şekilde, bilimsel ve hayvan dostu metotlarla çözmesini, dolayısıyla da saçma sapan sebeplerle köpeğini sokağa, barınağa terketmekten vazgeçmesini sağlayabiliriz.

Bizim StarDogs olarak hayalimiz, tüm “köpek ailesi adayları”nın bu eğitimlere daha köpek sahiplenmeden önce katılması ve hatta en azından 1 tam gün süren “Köpek Sahibi Yetkinlik Programı”na katılımın, köpek sahiplendirecek kişiler ve kurumlar tarafından sahiplenecek olanlara “zorunlu” tutulması!…Çünkü, bir insan, yaklaşık 15 yıl hayatını paylaşacağı bir canlıya nasıl davranması gerektiğini, onunla nasıl iletişim kurabileceğini öğrenmek için eğer yalnızca 1 gününü ve nerdeyse 1-2 paket iyi kalite mama bedelini ayıramıyorsa, o zaman zaten o köpeğe asla gerektiği gibi bakamayacak, ihtiyaçlarını karşılamayacak demektir. Sokaktaki ve barınaklardaki köpek popülasyonunun zaman içinde azalmasını, yani kendi yarattığımız “sokak köpeği sorunu”nun kontrol altına alınmasını, ancak bir köpeği sahiplendikten sonra asla terketmeyecek bilgili, bilinçli ve duyarlı bir toplumu “eğitimle” yaratarak sağlayabiliriz.

Biz “ Pozitif Eğitim”in gücüne inanıyoruz. Köpeklere ve köpekle yaşayan insanların hayatına kattığı faydaları 15 yıldır deneyimledik, biliyoruz. Bizim için tüm eğitmenlerimiz ve eğitim programlarına katılan köpek ailelerimiz birer “Pozitif Eğitim Elçisi”. Şimdi bu yeni kampanya ile Pozitif Eğitim Elçilerimizin sayısını çığ gibi büyütmek, tüm Türkiye’ye yayılmak, tüm köpeklerimizi fiziksel ve psikolojik şiddet ve ceza içeren yöntemlerden kurtarmak, Pozitif Eğitim’i sizlerin de desteği ile en ücra köşelere kadar yaymak istiyoruz.

Biz StarDogs olarak bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız. Eğer barınaktan veya sokaktan bir can sahiplenecekseniz, ya da önceden sahiplendiğiniz köpeğinizin bir barınaktan veya sokaktan alındığını bize veteriner hekiminiz ya da barınak yetkilisi aracılığı ile teyid edebilirseniz, 1 tam gün (10:00 – 16:00 arası) süren Köpek Sahibi Yetkinlik Programı’mıza %50 indirimli olarak katılabilir, üstelik ödemenizi seçtiğiniz şehre ait linklerden 2-12 taksit seçeneği ile yapabilirsiniz. Şimdilik lojistik destek konusunda sorun yaşamayacağımızı bildiğimiz 7 şehir için (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep ve Mersin) kayıt linkleri oluşturduk. Her şehrin linkinde 10’ar kişilik kontenjan var. Yani 10 kişi doldukça bir sınıf oluşacak, o sınıfın katılımcılarıyla birlikte eğitim tarihini belirleyeceğiz. Talep devam ederse, hemen ardından o şehir için yeni sınıflar açılmaya da devam edecek. Bu arada, sizin yaşadığınız şehir bu 7 şehirden biri değilse de lütfen üzülmeyin. Şehrinizde 10 kişilik bir sınıf oluşturmak ve lojistik destek (eğitim salonu vs.) konusunda yardımcı olabilecekseniz, hemen bize ulaşın, sizin şehriniz için de bir kayıt linki oluşturalım, talep toplayalım, 10 kişiye ulaşıp sınıfımızı açalım. Bu çabayı sizler aracılığı ile tüm Türkiye’ye ne kadar yayabilirsek, köpeklerin “eğitim ve köpekle iletişim” konusunda hiçbir fikri olmayan insanlarca sahiplenilmesinin ve sonra da acımasızca terkedilmesinin önüne o kadar hızlı geçeriz.

Biz bu eğitimlerde katılımcılara hızlandırılmış ve yoğunlaştırılmış bir şekilde, hem “davranış elde etme teknikleri”ni, hem de “davranış problemi çözme yöntemleri”ni anlatıyoruz. Ve eğitimin sonunda da ufak bir test yaparak “Katılım Belgesi” veriyoruz, bir anlamda bu belge ile sınavı geçen kişinin “köpek sahiplenme yetkinliği” taşıdığını onaylıyoruz. Eğer zaman içinde köpek sahiplendiren kişi ve kurumlar, köpek ailesi adaylarını bu eğitimlere yönlendirir ve sahiplenme için bu belgeyi bir “ön şart” olarak aramaya başlarlarsa, sanırım bizler de oturup sorunun devlet eliyle konacak kurallarla çözülmesini beklemek yerine, biraz “taşın altına elimizi koymuş” ve çözüme bireysel olarak ciddi bir katkı sağlamış oluruz. Biz bunu elbirliği ile başarabileceğimize inanıyor, Türkiye’de bu kampanya ile önce insanların “köpek davranışı, köpekle iletişim, köpeğin beden dili, istenen davranışları elde etme ve istenmeyen davranışları önleme” konusunda asgari bilgiye sahip olup, ancak ondan sonra köpekle yaşama geçmeye hazır olacaklarını öğreneceklerini savunuyoruz.

Biz bu eğitimi kendi ilan sayfamız aracılığı ile yapılan sahiplenmelere bir “ön şart” olarak koyduk. Yani ilanlarımız aracılığı ile köpek sahiplendirenler, bu belgeyi görmeden sahiplendirmemeyi, sahiplenecek olanlar da bu programa katılmadan sahiplenemeyeceklerini baştan kabullenmiş oluyorlar. Sizler de kampanyayı olabildiğince paylaşır ve Türkiye’nin her köşesinden barınaktan veya sokaktan köpek sahiplenmiş olanların haberdar olup katılmasını, bundan sonra sahiplendirme yapacak kişi ve kurumların da bu programa yönlendirip sahiplenme öncesi katılım belgesini görmek istemesini, gerekiyorsa o kişinin köpek sahiplenme konusunda uygunluğunu bizimle teyid etmesini sağlarsanız, sanıyoruz hem Pozitif Eğitim Metotları’nın bilinirliği ve kullanılırlığı konusunda, hem de köpeklerin sahiplenildikten sonra terkedilmesi probleminin çözümünde ciddi bir pay sahibi olabilirsiniz. Sizlerin desteği ile başaracağımıza inanıyoruz.

Öncelikli olarak 7 şehir için kayıt linklerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Farklı şehirler için lütfen bize ulaşın, birlikte planlayıp sizin şehrinizde de sınıf açalım:

İstanbul (İstanbul’da talep olursa farklı semtlerde farklı sınıflar da açılabilir, o yüzden lütfen adresinizde semt belirtmeyi de unutmayın)
https://iyzi.link/AAOA_Q
*
Ankara
https://iyzi.link/AAOBAg
*
İzmir
https://iyzi.link/AAOBBw
*
Bursa
https://iyzi.link/AAOBDA
*
Konya
https://iyzi.link/AAOBIA
*
Gaziantep
https://iyzi.link/AAOBFg
*
Mersin
https://iyzi.link/AAOBJQ