Sevgili StarDogs Dostları, merhaba!..

Sizlere harika bir haberimiz var! Yeni yıla “Eğitim Şart – KDV Bizden” mottosu ile, çok özel bir eğitim kampanyasıyla merhaba diyoruz! Amacımız, sahiplenilen her köpeğin hak ettiği “zamanında ve doğru metotla” eğitimi aileleri aracılığı ile onlara sağlayabilmek, ailesine bir köpek katmayı seçmiş her bireyin de gerekli bilgi, beceri ve bilince sahip olmasına profesyonel destek vermek!

Ne yazık ki özellikle günümüz insanında sonrasını düşünmeden birbirine “kedi-köpek” alıp hediye etmek gibi yanlış ve zararlı bir alışkanlık var. Bize göre bugün zor koşullarda sokaklarda veya barınaklarda yaşamak zorunda kalan kalabalık kedi-köpek nüfusunun en büyük sorumlusu, bu bilinçsiz hayvan satın alma, dahası hediye etme alışkanlığı. Zira hepinizin bildiği gibi aslında “sokak hayvanı” diye bir tür yoktur, bilinçsiz ve sevgisiz insanlar tarafından önce alınıp, sonra en ufak bir sorunda kolayca terkedilen çaresiz ve şanssız hayvancıklar vardır. Biz de bu yüzden diyoruz ki “Hayvan dostlarımız bir süs eşyası değildir, onları satın almayın, asla karşınızdakinin bakabileceğine emin olmadan hediye olarak vermeyin!” Onun yerine sevdiklerinize, dostlarınıza, aile bireylerinize ‘eğitim’ hediye edin, önce kendileri bilinçlensin, hayvanla yaşamak ne gibi sorumluluklar getiriyor, hayvan sahibi olmak nasıl bir şey öğrensin, hatta bizim desteğimizle bunu biraz tecrübe etsin, sonra bu önemli kararı kendi başına verip, “hayvan sahibi” olmanın sorumluluklarını bir daha ondan asla vazgeçmemek üzere üstlenebilecekse, biz de StarDogs ailesi olarak onun en iyi dostunu seçip “ücretsiz” sahiplenmesine yardımcı olalım…

Biliyorsunuz, köpekli yaşama geçmek, emek, zaman, sorumluluk ve sabır isteyen bir karar. Aynı zamanda bu konuda mutlaka önce kendimizi geliştirmemiz, köpekleri tanımamız, onlara nasıl davranacağımızı, nasıl iletişim kurabileceğimizi, birlikte yaşantımızı nasıl daha kolay, keyifli ve güvenli hale getirebileceğimizi öğrenmemiz gerek. Oysa maalesef pek çok insan önce hiç plan yapmadan bir köpek edinip sonra, sorunlar çıktıkça, panik halde kriz anı çözümleri bulmaya çalışıyor. Halbuki asıl yapılması gereken tercihen “sorun çıkmadan” neler yaşayabileceğimizi öngörerek önlem alabilmek, olabildiğince az, hatta mümkünse “sıfır hata” ile ilerlemek, köpekli yaşamımızı maksimum düzeyde mutlu ve huzurlu hale getirmektir. Pozitif eğitimin öncelikli amacı da zaten budur.

Bizlerin StarDogs Eğitimciler Akademisi’nde eğitmen adaylarımıza ilk öğrettiğimiz cümlelerden biri, “En iyi eğitmen, köpeğe mümkün olduğunca elini bile sürmeden eğiten eğitmendir” cümlesidir. Bu cümleyle aslında iki şeyi birden kastediyoruz: Birincisi, Pozitif Eğitmenler, asla köpeğin ne tasmasını çekerek ne ona belli bir şeyi yaptırmak için elleri ile bedenlerine müdahale ederek, iterek, bastırarak eğitim vermezler. İkinci kastettiğimiz şey de aslında bizim eğitmenlerimizin köpeği eğitmek yerine, sahibine kendi köpeğini eğitmeyi öğrettikleridir. O yüzden programımızda eğitmenlerimize teknik bilgi ve beceri edindirdiğimiz kadar, onların iletişim kabiliyetleri ve anlatma yöntemlerini de geliştirmeye çalışırız.

Bu mantıktan yola çıkarak, bu yıl için kendimize “Ne eğitimsiz köpek ne de köpeğiyle iletişim kuramayan köpek sahibi kalmasın” diye yüksek bir hedef koyup, 2018’de her bütçeye, her ihtiyaca, her programa uyabilecek, farklı şehirlerde, farklı konu başlıkları ile, farklı zamanlarda düzenlenecek pek çok eğitim seçeneği oluşturduk. Bir de “çorbada bizim de tuzumuz bulunsun” deyip, tüm eğitim programlarında Ocak ayı boyunca satın alındığında “KDV Bizden” dedik. Üstelik yeni entegre olduğumuz güvenli bir ödeme yöntemi sayesinde, bu ödemeleri ister banka kartınızla hesabınızdan ister BKM Express ile kart numaranızı bile girmeden, isterseniz de tüm kredi kartlarına 2-12 taksit seçenekleri ile ödeyebileceksiniz. Ocak ayı boyunca satın alacağınız tüm eğitimler başta ‘açık tarihli’ olacak ve 2018 yılı boyunca dilediğiniz zaman kullanabileceksiniz. Programlar genellikle 10 kişi kapasiteli, ulaşımı kolay, konforlu ve teknoloji destekli, gün boyu çay / kahve ve atıştırmadık ikramlar olan eğitim salonlarında gerçekleştirilecek. Eğitimler Şubat ayından itibaren başlayacak, her şehirde ve her program için yeterli sayıda katılımcı kayıt yaptırdığında kayıt sırasına göre size mail/telefon ile ulaşılıp eğitim tarihi ve katılımınız netleştirilecek, başlama tarihinden 10 gün öncesine kadar o tarih size uymazsa rezervasyon değişikliği yapıp arzu ederseniz daha sonraki bir programa da katılabileceksiniz. Herhangi bir sebeple ödeme yaptığınız tarihten sonra 6 ay içinde satın aldığınız program tercih ettiğiniz şehirde bir kez dahi gerçekleştirilemezse, dilerseniz katılımınızı iptal edip paranızı geri alabilirsiniz.

Eğer arkadaşlarınızla, ailenizle, komşularınızla böyle bir eğitimi birlikte, grupça almak isterseniz, minimum 5 kişi toplu kayıt yaptırdığınızda size toplam ücret üstünden %5 oranında bir ek indirim daha uygulanacaktır. Eğer 10 kişi bir tam sınıf oluşturup başvurursanız, bu indirim %10 olacaktır, üstelik sınıfın tamamı sizden oluşacağı için, lokasyon/gün ve saat konusunda da seçim tamamen sizin tercihinize göre planlanacaktır. Bu %10’luk indirimi dilerseniz, tüm katılımcıların ayrı ayrı %10 indirim alması, dilerseniz de 9 kişinin tam ücret ödemesi ve 1 kişinin programa ücretsiz katılması şeklinde kullanabilirsiniz. İndirimli ücretle grupça ödeme yapmak için lütfen linklere tıklamayın ve bizimle mail ya da telefon ile bağlantı kurun, size katılımcı sayınıza özel ödeme linki oluşturalım.

İstanbul’daki adresimiz, Kasım ayından beri artık Kartal Hukukçular Towers. Özellikle her yerde standart ve yüksek kaliteli bir teknik/lojistik destekten faydalanabilmek, hareket kabiliyetimizi arttırıp, eğitimlerimizi daha farklı noktalara, dahası diğer şehirlere taşıyabilmek için artık e-ofis sisteminin içinde yer alıyoruz. Bu sayede şimdilik 6 şehirde (İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep ve Konya) standartlarımızı bozmadan, aynı eğitimleri verebiliyoruz. E-ofis sistemi Türkiye’ye yayıldıkça, biz de eğitim verdiğimiz il ve ilçe sayısını aynı şekilde arttıracağız. Lütfen verilen linkten kayıt işlemini gerçekleştirirken “Satıcıya Not” kutucuğuna hangi şehirde/ilçede olduğunuzu, bulunduğunuz şehirden başka bir şehirde de programa katılıp katılamayacağınızı, 2018 yılı boyunca tercih ettiğiniz veya kesinlikle katılamayacağınız aylar / tarihler varsa bunları belirtiniz. Katılımınızı netleştirmek için sizinle mail ya da telefon ile bağlantı kurulacağından lütfen doldurduğunuz formdaki bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. Son bir rica: katılımcılara eğitim sonunda birer katılım belgesi verileceğinden, lütfen adınızı belgeniz üstünde görmek istediğiniz şekli ile yazınız. Eğer bu programı “hediye” ediyorsanız, bunu da mutlaka belirtin ki katılımcımızın belgesine sizin hediyeniz olduğunu anlatan bir mektubu da ekleyelim…

Aşağıda detaylarını göreceğiniz ilk 3 eğitim programı, sizin bilimsel, geçerliliği kanıtlanmış ve tamamen pozitif metotlardan faydalanarak, neyi nasıl yapmanız gerektiğini öğrenip, daha sonra bunları köpeğinizle kendi başınıza uygulamanızı hedefleyen, sunum, anlatım, video içeren teorik derslerden oluşmaktadır. Eğitim sonrasında öğrendiklerinizi köpeğinizle uygularken videoya çekip bizimle paylaşarak, varsa hatalarınızı öğrenebilir, takıldığınız konularda bizden ücretsiz online destek alabilirsiniz. Bizim hedefimiz, bu programlarla köpeğinizin eğitimini ek desteğe ihtiyaç duymadan, kendi başınıza yapabilecek bilgi ve beceri düzeyine ulaşmanız. Ama yine de mutlaka bir eğitmenin canlı desteğine ihtiyaç duyarsanız, bizi arayıp bu programlara katılanlara özel 3/6/9/12 saatlik “Eğitmen Destek Paket Programları”ndan dilediğinizi yine “KDV Bizden” kampanyamız dahilinde satın alabilirsiniz. Dahası, bu programlardan birini tamamladığınızda, hem eğitmen yetiştirdiğimiz Akademi programımıza köpeğinizle birlikte misafir olarak katılma ve bizlerle ücretsiz çalışma önceliğiniz olur, hem de yeni eğitmen adaylarımız pratik yapmak için köpek aradıklarında yine size yönlendiririz, herhangi bir ek ücret ödemeden ekstra çalışma şansınız olur.

Listedeki son 3 program ise, eğitmen yetiştirdiğimiz ve toplam 3 kurdan oluşan “StarDogs Eğitimciler Akademisi” programının köpek sahiplerinin de katılımına açık olan 1. ve 2. Kur’larının tek tek ve birlikte satın alınma seçenekleridir. Bu program sonrasında eğitmen adaylarımız “mesleki eğitim” amaçlı sertifika programına da devam ettikleri için 1. ve 2. Kur programları ilk 3 programdan farklı olarak hem teorik hem de farklı köpeklerle bolca pratik çalışmalar içermektedir.

Ocak ayı boyunca KDV ödemeden, 2-12 taksit seçeneği ile alıp yıl boyu dilediğiniz zaman katılabileceğiniz programların detayları ise şöyle:

1. Tek Konu Odaklı Blok Eğitim (Focused Training)

Ayrılık anksiyetesi (yalnız kalamama) / aşırı havlama / eşya kemirme / üste atlama / korku ve agresyon / yavru köpek sosyalleşme süreci / tasma çekiştirme / yemek dilenme ve masadan yemek yeme / tuvalet eğitimi / bahçe ve toprak kazma / araba, motor, çocuk, kedi kovalama / el, ayak, giysi paçası ısırma gibi yalnız tek konunun detayına giren, bunları çözme teknik ve yöntemlerini öğreten 3 saatlik blok eğitim programıdır. Bu sorunlar haricinde yetişkinlerde köpek korkusu / çocuk ve köpek / köpekli hayata hazırlık gibi genel konularda da programlar düzenlenecektir. Satın alacağınız eğitim “açık tarihli” olacağı için, ilgi alanınıza giren konuları “Satıcıya Not” kutucuğuna eklerseniz, dilediğiniz bir programda kullanabilirsiniz. Hatta bizim belirtmediğimiz başka bir konuda eğitim oluşturulmasını isterseniz lütfen onu da ekleyin, programa dahil edelim, yeterli sayıda talep olunca o sınıfı da açalım.

Süre: Yarım gün (10:00-13:00 veya 14:00-17:00 saatleri arasında)

50’şer dakikalık 3 ders ve 15’er dakikalık 2 aradan oluşur.

Şehir seçenekleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Konya (Birden fazla lokasyon seçeneği olan şehirler ve seçenek detayları ayrıca paylaşılacaktır)

Kontenjan: 10 kişi (Kullanılan lokasyona ve eğitim salonuna göre değişiklik gösterebilir)

Satın alınan eğitim tarihi duyurulan bir programa kayıt yapılmadıkça açık tarihlidir ve 2018 yılı boyunca geçerlidir.

Bir programa katılmak için tarih duyurulan programa rezervasyon zorunludur. Programdan 10 gün öncesine kadar rezervasyon değişikliği mümkündür.

Standart ücret 80 Euro + KDV’dir.

“Eğitim Şart-KDV Bizden” Ocak 2018 kampanya fiyatı KDV dahil 360 TL’dir.

Satın almak için lütfen linke tıklayın:

https://iyzi.link/AAE-RQ

2. Köpek Sahibi Yetkinlik Programı (Dog Handler Competence)

Süre: Tam gün (10:00 – 16:00 saatleri arasında. Gerekli olması durumunda başlangıç daha erkene, bitiş daha geçe alınabilir)

Öğleden önce ve sonra 45’şer dakikalık 3 ders ve 15’er dakikalık 2 ara ile 12:45-13:15 arasında öğle yemeği molasından oluşur.

Öğleden önce “Davranış Elde Etme Teknikleri”, öğleden sonra “Davranış Problemi Çözme Teknikleri” gösterilen hızlandırılmış programdır.

Şehir seçenekleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Konya (Birden fazla lokasyon seçeneği olan şehirler ve seçenek detayları ayrıca paylaşılacaktır)

Kontenjan: 10 kişi (Kullanılan lokasyona ve eğitim salonuna göre değişiklik gösterebilir)

Satın alınan eğitim tarihi duyurulan bir programa kayıt yapılmadıkça açık tarihlidir ve 2018 yılı boyunca geçerlidir.

Bir programa katılmak için tarih duyurulan programa rezervasyon zorunludur. Programdan 10 gün öncesine kadar rezervasyon değişikliği mümkündür.

Standart ücret 125 Euro + KDV’dir.

“Eğitim Şart-KDV Bizden” Ocak 2018 kampanya fiyatı KDV dahil 560 TL’dir.

Satın almak için lütfen linke tıklayın:

https://iyzi.link/AAE-Jw

3. Köpek Sahibi Uzmanlık Programı (Dog Handler Excellence)

Süre: İki gün (Her iki gün de 10:00-16:00 saatleri arasında. Gerekli olması durumunda başlangıç daha erkene, bitiş daha geçe alınabilir)

Her iki gün de öğleden önce ve sonra 45’şer dakikalık 3 ders ve 15’er dakikalık 2 ara ile 12:45-13:15 arasında öğle yemeği molasından oluşur.

Birinci gün “Davranış Elde Etme Teknikleri”, ikinci gün “Davranış Problemi Çözme Teknikleri” gösterilen detaylandırılmış programdır.

Şehir seçenekleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Konya (Birden fazla lokasyon seçeneği olan şehirler ve seçenek detayları ayrıca paylaşılacaktır)

Kontenjan: 10 kişi (Kullanılan lokasyona ve eğitim salonuna göre değişiklik gösterebilir)

Satın alınan eğitim tarihi duyurulan bir programa kayıt yapılmadıkça açık tarihlidir ve 2018 yılı boyunca geçerlidir.

Bir programa katılmak için tarih duyurulan programa rezervasyon zorunludur. Programdan 10 gün öncesine kadar rezervasyon değişikliği mümkündür.

Standart ücret 200 Euro + KDV’dir.

“Eğitim Şart-KDV Bizden” Ocak 2018 kampanya fiyatı KDV dahil 900 TL’dir.

Satın almak için lütfen linke tıklayın:

https://iyzi.link/AAE-MQ

4. StarDogs Eğitimciler Akademisi 1. Kur Programı (Trainers’ Academy – Basics)

Eğitmen adaylarının “mesleki sertifika program”ı olan Akademi 3. Kur Programı öncesi alması gereken zorunlu programların ilkidir ama aynı zamanda bu işi meslek olarak düşünmeyip, yine de yaşam boyu köpeklerle olacağına emin olup, ya da kendi mesleğini geliştirmede bu programın faydası olacağına inanıp, bir eğitmen bilgi ve becerisine erişmek isteyen köpek sahiplerinin, veteriner hekimlerin, her meslekten hayvanseverin de katılımına açık bir programdır.

Süre: Beş gün (Tüm günler 10:00 – 16:00 saatleri arasında. Gerekli olması durumunda başlangıç daha erkene, bitiş daha geçe alınabilir. Yine gerekli görülürse süre 6 güne çıkartılabilir)

Eğitimler 5 gün boyunca öğleden önce ve sonra 45’şer dakikalık 3 ders ve 15’er dakikalık 2 ara ile 12:45-13:15 arasında öğle yemeği molasından oluşur. (Yapılacak teorik / pratik eğitime göre bu zamanlamalarda değişiklik yapılabilir)

Eğitim boyunca hem teorik olarak hem video ve sunum desteği ile hem de farklı köpeklerle anlatılan konu üstünde herkesin pratik yapması sağlanarak “Davranış Elde Etme Teknikleri” konusunda yeterli bilgi ve beceri edinilmesi sağlanır.

Şehir seçenekleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Konya (Birden fazla lokasyon seçeneği olan şehirler ve seçenek detayları ayrıca paylaşılacaktır)

Kontenjan: 10 kişi (Kullanılan lokasyona ve eğitim salonuna göre değişiklik gösterebilir)

Satın alınan eğitim tarihi duyurulan bir programa kayıt yapılmadıkça açık tarihlidir ve 2018 yılı boyunca geçerlidir.

Bir programa katılmak için tarih duyurulan programa rezervasyon zorunludur. Programdan 10 gün öncesine kadar rezervasyon değişikliği mümkündür.

Standart ücret 750 Euro + KDV’dir.

“Eğitim Şart-KDV Bizden” Ocak 2018 kampanya fiyatı KDV dahil 3.375 TL’dir.

Satın almak için lütfen linke tıklayın:

https://iyzi.link/AAE_Fw

5. StarDogs Eğitimciler Akademisi 2. Kur Programı (Trainers’ Academy – Advanced)

Eğitmen adaylarının “mesleki sertifika program”ı olan Akademi 3. Kur Programı öncesi alması gereken zorunlu programların ikincisidir ama aynı zamanda tıpkı 1. Kur gibi, bu işi meslek olarak düşünmeyip, yine de yaşam boyu köpeklerle olacağına emin olup, ya da kendi mesleğini geliştirmede bu programın faydası olacağına inanıp, bir eğitmen bilgi ve becerisine erişmek isteyen köpek sahiplerinin, veteriner hekimlerin, her meslekten hayvanseverin de katılımına açık bir programdır. StarDogs Eğitimciler Akademisi programı, daha önce blok olarak tek kur halinde uygulanan bir programın 3 Kur’a bölünmüş hali olduğundan ve verilen bilgiler birbirinin üstüne eklenerek devam edildiğinden, ilk kuru tamamlamayan bir kişinin ikinci kuru alması mümkün değildir.

Süre: Beş gün (Tüm günler 10:00-16:00 saatleri arasında. Gerekli olması durumunda başlangıç daha erkene, bitiş daha geçe alınabilir. Yine gerekli görülürse süre 6 güne çıkartılabilir)

Eğitimler 5 gün boyunca öğleden önce ve sonra 45’şer dakikalık 3 ders ve 15’er dakikalık 2 ara ile 12:45-13:15 arasında öğle yemeği molasından oluşur. (Yapılacak teorik / pratik eğitime göre bu zamanlamalarda değişiklik yapılabilir)

Eğitim boyunca hem teorik olarak hem video ve sunum desteği ile hem de farklı köpeklerle anlatılan konu üstünde herkesin pratik yapması sağlanarak “Davranış Problemi Çözme Yöntemleri” konusunda yeterli bilgi ve beceri edinilmesi sağlanır.

Şehir seçenekleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Konya (Birden fazla lokasyon seçeneği olan şehirler ve seçenek detayları ayrıca paylaşılacaktır)

Kontenjan: 10 kişi (Kullanılan lokasyona ve eğitim salonuna göre değişiklik gösterebilir)

Satın alınan eğitim tarihi duyurulan bir programa kayıt yapılmadıkça açık tarihlidir ve 2018 yılı boyunca geçerlidir.

Bir programa katılmak için tarih duyurulan programa rezervasyon zorunludur. Programdan 10 gün öncesine kadar rezervasyon değişikliği mümkündür.

Standart ücret 850 Euro + KDV’dir.

“Eğitim Şart-KDV Bizden” Ocak 2018 kampanya fiyatı KDV dahil 3.825 TL’dir.

Satın almak için lütfen linke tıklayın:

https://iyzi.link/AAE_IQ

6. StarDogs Eğitimciler Akademisi 1. ve 2. Kur Programları (Trainers’ Academy Basics & Advanced)

Yukarıda 4. ve 5. maddelerle anlatılan StarDogs Eğitimciler Akademisi 1. ve 2. Kur program ücretlerinin, birlikte alınması durumunda 100 Euro indirimli ücretidir. Program detayı 4. ve 5. maddelerdeki açıklamaların toplamıdır.

Standart ücret 1.500 Euro + KDV’dir.

“Eğitim Şart-KDV Bizden” Ocak 2018 kampanya fiyatı KDV dahil 6.750 TL’dir.

Satın almak için lütfen linke tıklayın:

https://iyzi.link/AAE_Kw

Son bir bilgi:

Satın aldığınız bir programı tamamlamanızın ardından, daha sonra dilediğiniz zamanda yalnızca aradaki fiyat farkını o günkü ücrete göre kapatarak, kontenjanı müsait olan bir sınıfta bir sonraki programa devam edebilirsiniz. Fark ücreti ödeyerek katılım 10 kişilik bir sınıfta yalnızca 3 kişi ile sınırlıdır ve başvuru sırasına göre yer bloke edilir. Daha net açıklamak gerekirse, 360 TL ödeyip, yarım gün süren “Tek Konu Odaklı Blok Eğitim” aldığınızda, daha sonra yalnızca 200 TL daha ödeyerek tam gün süren “Köpek Sahibi Yetkinlik Programı”na, ardından da bu ödemelerin toplamını 340 TL daha ödeyip 900 TL’ye tamamlayarak 2 gün süren “Köpek Sahibi Uzmanlık Programı”na katılabilirsiniz. Hatta bunun ardından, StarDogs Eğitimciler Akademisi 1 ve 2. Kur’larına katılmak isterseniz, o ana kadar ödediğiniz 900 TL iki kurun toplam ücretinden düşülür. Program yükseltme, Akademi programları arasında, ya da Akademi programları tek tek alındığında geçerli değildir, yalnızca iki kurun birlikte alındığı durumda uygulanır. Hatta dahası, sizi donanımlı hale getirmeye çok kararlı olduğumuz için, bu sistem ters yönde de işler, yani en üst programdan, Akademi 1. ve 2. Kur eğitimlerinden başlarsanız, daha sonra hiçbir ek ücret ödemeden kontenjanın müsait olduğu sınıflarda her alt programa birer kez katılabilir ve bilginizi becerinizi pekiştirebilirsiniz. Bu kampanyada 1 EUR=4,50 TRL olarak sabitlenmiştir ve kampanya boyunca Euro’da sizin lehinize bir düşüş olmadıkça değiştirilmeyecektir. Kampanya sonrası program yükseltmede o an için kullandığımız döviz kuru geçerli olacaktır. Bu kampanyada program satın alan üyelerimiz yıl boyunca döviz artışlarından etkilenmeyecektir.