Tahir Uluçtan

Kendimi bildim bileli mutlu olduğum çoğu anımda hayvanlar vardır. Onlarla iken, dünyadan kopuyor gerçek dostluğu ve sevgiyi buluyor insan.

Bugüne dek evime girmemiş bir dost yok galiba :) kedi, köpek, tavşan, balık, kaplumbağa, bütün kuş türleri, tavuk, ginepig, iguana hatta bir süre baktığımız kuzucuk sadece aklıma gelenler. Bahçeli bir evde veya köyde yaşamıyorum ama bir apartman dairesinde tanışabileceğim tüm dostlarla tanıştım.

Aslında ailemden de gelen bir sevgi bu. O bahsettiğim kuzucuk daha 2 aylık iken kasaba kestirilmeye giderken babam tarafından kurtarıldı ve ailemize dahil oldu. Büyüyüp köye gönderene kadar evimizin içinde altında bezle dolaşan masum bir can oldu bize :)

Lisansımı metalurji ve malzeme mühendisliği bölümünde tamamladım daha sonra yüksek lisansa devam ettim bu arada bir firmada da üretim planlama mühendisi olarak işe girdim. Fakat mutlu değildim bu benim hayatım olmamalıydı. Hep mutlu olabileceğim bir işle meşgul olup, sürdürebileceğim bir hayat istemiştim.

Sadece hayvanlar ile mutlu olduğumun farkındaydım ve ne yapabilirim diye düşünürken eğitmenlik fikri aklıma geldi. Aradığım uğraş tam da bu dedim ve hemen araştırmalara başladım. StarDogs Türkiye’ye denk gelmem benim en büyük şansımdı. İçimde inanılmaz heyecan ile hemen mesaj attım çok sabırsızdım. Bir an önce eğitmen olmak ve patili dostlarımızın hayatına dokunmak istiyordum. Mehveş abla toplantıda olmasına rağmen hemen dönüş sağladı ve çıkar çıkmaz beni aramıştı. Yaklaşık 2 saatlik muhteşem görüşme sonrası ait olduğum aileyi bulmuştum. Aşkla yapabileceğim bir iş ve birbirine bağlı mükemmel StarDogs ailesi :)

StarDogs ile patili dostlarımıza ne kadar yanlış yaklaşıldığını ve doğrusunun ne kadar olumlu sonuçlar yaratabileceğini öğrendim. Tamamen pozitif yöntemler ile hiçbir ceza olmadan eğitim alan dostlarımızın ne kadar mutlu olduklarını gördüm. 3 aylık oğlum Lotus ile o andan itibaren tamamen pozitif yöntemler ile çalışmalara başladım. Gün geçtikçe aramızdaki güven ilişkisi ve uyum o kadar güzel ilerliyor ki, dışarıdan yaklaşan tüm insanlar nasıl bu kadar uysal bir alman çoban köpeği deyip şaşırıyorlar. Etrafında bir sürü çocukla oyun oynayabilen bir koca ayı oldu şu an :)

Siz siz olun her daim seveceğiniz bir iş ile hayatınızı geçirin. Eğitmen olup patili dostlarımızın hayatlarına dokunana kadar hiç bu kadar mutlu olmamıştım. Umarım hayatım boyunca ulaşabildiğim tüm dostların hayatlarını değiştirebilirim.

Şu anda StarDogs ailesinden eğitmen arkadaşım Şevval Çakır ile ortak kurduğumuz Patili Dostlar Akademisi markası ile pozitif eğitimi herkese ulaştırmayı amaçlıyoruz. Ve StarDogs bünyesi altında her geçen gün kendimizi geliştirmeye ve yeni bilgiler edinmeye devam ediyoruz.

Hayalim tüm patili dostlarımızın mutlulukla kuyruk sallayıp oynadığı yuvaları olması. Daima pozitif olmamız dileğiyle…

Tahir Uluçtan / İzmir
Patili Dostlar Akademisi

Tahir Uluçtan