Uğur Gülnehar

Küçüklüğümden beri hayvanlarla iç içe olmak için çaba gösterdim. Genelde yanımda, çoğu zaman baş ucumda durdu onlar. Bir noktaya kadar yapabileceklerimin sınırlı olduğunu düşünüyordum. StarDogs tam anlamıyla ufkumu açtı ve tek sınırın hayal gücümüz olduğunu hatırlattı bana. Şimdi yalnızca onları sevmiyor, hayatlarına dokunup bir ömür aileleriyle mutlu yaşamalarını sağlıyorum.

StarDogs bir akademiden fazlası, bir aile. Hiyerarşik bir yapının bulunmadığı saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde köpeklerle ve tüm canlılarla pozitif iletişim kanallarının öğrenilebileceği yegâne kurum.

Birkaç yıl önce belli aralıklarla hayatıma giren 2 muhteşem çocuğa yuvayım. Sabah gözünüzü açtığınızda ıslak bir burun ve şapır şapır ses çıkaran bir ağız hayatınıza günde 2 saatlik yürüyüşten fazlasını katıyor. Tatilleriniz, tatile giderken çocuklarınızla yaptığınız yolculuk, misafir ziyaretleriniz hatta bakkala gidişiniz bile normal hayatınızdan çok çok daha keyifli bir hale geliyor.

Öğrendiğim en güzel şey, bir hayvanın hayatını kurtarmak değil hayatı haline gelebiliyor olmak oldu. Birini edinmek değil, onlarla bir olmak!

Uğur GülneharPawMaster

Uğur Gülnehar
Uğur Gülnehar
Uğur Gülnehar