Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakütesi:

1. Korkma, Köpeği Anla Çalıştayı

4 Mayıs 2019 Cumartesi günü Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde “1. Korkma Köpeği Anla Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştaydan kısa bir süre önce StarDogs ekibi olarak ulaşma ve tanışma şansı bulduğumuz Veteriner Fakültesi Öğrenci Kulüp Başkanı sevgili Melih Genç ve yine onun sayesinde tanıdığımız Dr. Öğr. Üyesi Sn. Mustafa Koçkaya bizi bu çalıştaya davet etme nezaketi gösterdiler. Biz de StarDogs Türkiye’yi temsilen Mehveş İpek, Tunç Tultay Gözpınar ve Balca Beril Karaege’den oluşan küçük bir ekiple güzel Sivas’a gidip çalıştaya katıldık. Bu kez son dakika haber alıp katılım sağladığımız için bu çalıştayda dinleyici / misafir idik ama hem çok keyif aldığımız, hem harika ağırlandığımız, hem de çok verimli olduğunu düşündüğümüz çalıştaydan ayrılırken, bir sonrakinde ekipçe katılımcı olarak yer almaya söz verdik. Orada hem StarDogs’a, hem de pozitif eğitime gösterilen müthiş ilgiden o kadar gurur duyduk ki, StarDogs ekibi olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin pırıl pırıl öğrencileri, geleceğin başarılı veteriner hekimleri ve onları harika yetiştiren idealist öğretim kadrosu ile mümkün olan her konuda işbirliği yapmaya kesin kararlı olarak evimize döndük.

Çok kısa bir zaman sonra mezun olup idealist birer veteriner hekim olarak Türkiye’mizin farklı farklı şehirlerine dağılıp hizmet vermeye başlayacak genç kardeşlerimizin gözlerindeki ışıltıyı, yüreklerindeki hayvan sevgisini ve iyi şeyler yapmak için hazır bekleyen o müthiş enerjilerini görmek, bizi kelimelerle anlatamayacağımız kadar mutlu etti. Daha şimdiden bir sonraki yıl düzenlenecek 2. Çalıştay’ı sabırsızlıkla beklemeye başladık.

Önümüzdeki günlerde Sivas’ta tanıma şansı bulduğumuz gerek geleceğin veteriner hekimleri, gerekse onları yetiştiren kadro ile yeni etkinlik ve projelerde tekrar bir araya geleceğiz, sizleri de gelişmelerden yine haberdar edeceğiz.

http://veteriner.cumhuriyet.edu.tr/fakultehabergoster.php?haberid=614

Korkma Köpeği Anla Çalıştayı Afişi