StarDogs Eğitmenleri Origami Öğreniyor
StarDogs Eğitmenleri Origami Öğreniyor

Kasım ayı bizim de StarDogs ekibi olarak pandemi stresini biraz atıp, birlikte, evimizin güvenli ortamında değişik bir çalışmayı deneyimlediğimiz hem yeni bir şey öğrendiğimiz hem de öğrenirken çok eğlendiğimiz güzel bir dönem oldu.

Özellikle Oyuncak Müzesi’ndeki çalışmalarını oldukça uzun süredir beğenerek takip ettiğimiz Türkiye’deki en yetkin origami eğitmeni sevgili Gökçen Atamgüç’ü önce bir dersimize misafir edip ekipçe tanıştık. Daha sonra da kendisinin bizim için tasarladığı bir köpek figürünü birlikte yapmayı denedik. Kısacık bir ders bile bize origaminin ne kadar engin bir konu olduğunu, işin uzmanını izlemek çok keyifli ve izlerken kolay gibi görünse de öğrenmenin epeyce sabır ve emek gerektirdiğini, öğrenme ve yapma sürecinin çok keyifli olduğunu anlatmaya yetti.

Güzel Anlar Güzel Anılar ve kurucusu sevgili Gökçen Atamgüç liderliğinde yaptığımız çalışma bize hem bol kahkahalı ve çok keyifli bir zaman geçirtti hem ufkumuz biraz daha genişledi hem de köpeğini eğitmeyi öğretmek için misafir olacağımız evlerde çocuklarla daha güzel iletişim kurmak için yeni bir metodumuz oldu.

Biz ileriki günlerde sevgili Gökçen hocamızla farklı köpek figürleri ile yeni çalışmalar yapmak niyetindeyiz. Hatta o günkü sohbetimizde StarDogs üyeleri için hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik origami çalışmaları organize etmeyi önerdik, o da hayvan dostu insanlarla bir şeyler üretmekten çok mutlu olacağını söyledi. Biz konumuz köpekler olduğu için özellikle o figüre yoğunlaştık, ama sizler de gerek bireysel olarak gerek kurumsal olarak kendisine ulaşıp, farklı yaş gruplarına ve kategorilere yönelik eğitimlerine katılabilir, hatta bizim yaptığımız gibi kendi konunuzla alakalı size özel bir program hazırlamasını rica edebilirsiniz. Biz çok keyif aldık, kâğıt katlama sanatına ilgi duyan tüm üyelerimize de kesinlikle tavsiye ederiz.

Bu vesile ile sevgili Gökçen Atamgüç’e ve Güzel Anlar Güzel Anılar’a bir kez daha bu keyifli ders ve öğrendiklerimiz için teşekkür ederiz.

StarDogs Türkiye Ekibi