1. Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı - StarDogs

Ankara Büyükşehir Belediyesi

1. Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı

Pek çoğunuzun basından takip edip öğrendiği üzere, Ankara Büyükşehir Belediyesi bir “ilk”e imza atarak 29 Haziran 2019 Cumartesi günü 1. Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. Aynı tarihte İstanbul’da önceden planlanmış Eğitimciler Akademisi sınıfımızın dersi olduğu için, Ankara ekibimizden iki arkadaşımız, Sevgi Böke ve Derya Özdemir, tüm StarDogs ekibini temsilen Çalıştay’a katıldılar.

https://www.ankara.bel.tr/etkinlikler/1-ankara-sokak-hayvanlari-calistayi?web=1

1. Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı

Çalıştay’ın amacı sorunu tartışmaktan çok “çözüm üretmek” idi. Bunun bilincinde olan StarDogs ekibi, zaten uzun süredir kendi aralarında da konuşup projelendirmeye başladıkları bazı efektif önerileri katılan iki arkadaşımız aracılığı ile yetkililere iletti. Konunun başında da gerçekten sorun çözmeye odaklı, işbirliğine açık ve işini çok severek yaptığı her halinden belli güzel insanlar olduğu için proje ve önerilerimiz yetkililerin dikkatini çekmeyi başardı.

Çalıştay’ın üstünden henüz çok kısa bir süre geçmişken Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Md. Sn. Fatma Akbayır’ın makamından bir davet telefonu aldık. Bizi çok sevindiren bu davet sonrası bu kez Ankara – İstanbul – Eskişehir’den, farklı dönemlerde mezun olmuş eğitmenlerimizle daha kalabalık bir ekip halinde Fatma Hanımı makamında ziyaret ettik. Toplantımız o kadar keyifli o kadar verimli geçti ki, bitiminde hepimizi yapabileceklerimizin tek sınırının hayal gücümüz olduğuna hepimiz emindik. Hayvanlarla ilgili karar verecek, harekete geçebilecek yetkili makamlarda, burada olmayı gerçekten hak etmiş ve harika işlere imza atabilecek güzel yürekli insanların olduğunu görmenin huzuru ise emin olun paha biçilmez…

Çok yakında öncelikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ile, sonrasında da umuyoruz StarDogs olarak erişebildiğimiz, aynı “sevgi dilini” konuştuğumuz “hayvan dostu” tüm belediyelerimizle, sizlerin de öğrenince çok mutlu olacağınız, içinde yer almak için sabırsızlanacağınız çok güzel projelere imza atıyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız…

(Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şb. Md.lüğü ziyaretimizden: Şb. Md. Sn. Fatma Akbayır, StarDogs Ankara-İstanbul ve Eskişehir ekibinden Mehveş İpek, Pelin İskender Ertaş, Sevgi Böke, Derya Özdemir, Hande Yapıcı, Canan Soysal, Murat Soysal)