StarDogs Köpek Eğiticileri Akademisi

StarDogs Köpek Eğiticileri Akademisi2022-11-01T10:25:01+03:00

Eğitimciler Akademisi

Değerli pati dostlarımız. Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitimlerimizin hiç biri yapılmamaktadır.
Bunun yerine oluşturduğumuz online / uzaktan eğitim programlarımız başlamıştır. Detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.

StarDogs Trainers’ Academy, yani StarDogs Eğitimciler Akademisi, bize göre StarDogs Positive Training’in Türkiye’deki en önemli faaliyetidir. Çünkü bu eğitim programı sayesinde, tıpkı yurtdışında olduğu gibi, köpek eğitmenliği daha bilimsel, daha akademik bir platforma taşınmış oluyor ve verilen eğitimin standartlarının yüksek olması, katılımcıların, yani eğitmen adaylarının da standartlarını otomatik olarak yükseltiyor.

Pozitif Eğitim, yalnızca bir eğitim şekli değil, aynı zamanda bir felsefe ve bir hayat tarzıdır. Bu Akademi’de, hayvanlar ve doğa için iyi bir şeyler yapmayı hedefleyen, kendilerini geliştirmek için çok çalışmaya hazır olan köpekseverlerin bize ulaşmasını ve bu yeni, aynı zamanda da gelecek vadeden iş dalında bizden ilk adımları nasıl atmaları gerektiğini öğrenmelerini hedefliyoruz. Bu meslek “gelecek vadediyor” diyoruz, çünkü köpek sahipleri her geçen gün pozitif eğitimin öneminin daha çok bilincine varıyorlar. Gerçek bir köpeksever için köpeği tıpkı çocuğu gibidir ve hiçbir anne/baba çocuğunun sertlikle, güç kullanarak eğitim almasını istemez.

Eğer köpekleri seviyorsanız ve aynı zamanda yeni ve büyümekte olan bir sektörde yer alıp bu mesleği öğrenmek istiyorsanız, kendinizi uluslararası platformda yenilikleri takip edip geliştirmeye hazır hissediyorsanız, “önkayıt formu”muzu doldurun, Akademi ile ilgili gelişmeleri kaçırmayın, tüm sorularınızı yanıtlayalım ve sizi de açılacak ilk sınıfımıza kaydedelim.

Daha fazla bilgi ve farklı sorularınız için bize e-posta veya telefon ile ulaşabilirsiniz. Eğitimciler Akademisi Başvuru Formunu doldurmanız halinde de, bundan sonra Akademi ile ilgili tüm haber ve duyuruları zamanında öğrenip takip edebileceksiniz.

StarDogs Eğitimciler Akademisi ile ilgili süre / ücret detay bilgileri:

2006 – 2013 yılları arasındaki Eğitimciler Akademisi sınıflarımızda dersleri “kesintisiz program”, yani tek kur olarak, toplam 12 hafta sonu arka arkaya sürecek şekilde uyguladık. Ancak oldukça uzun bir sürece yayılan bu yöntem, hem başladıktan sonra bu mesleğin aslında kendilerine uygun olmadığını görenler ya da yaşantısında kursa devam etmesine engel olan kişisel problemler, gelişmeler yaşayan katılımcılar için, hem de sınıfın devamını ve katılımcı sayısını netleştirmek zorunda olan bizler için bazı zorlukları da beraberinde getirdi. Dolayısı ile, hem eğitmen standartlarımızı daha da yükseğe taşımak, ilk 2 kurda katılımcıları biraz tanıyıp, sonrasında yalnızca profesyonel pozitif eğitimci olabilecek vasıflara sahip adayların yurtdışı sertifika programına devam etmesine izin vermek, hem de katılımcıların mesleğin kendilerine uygunluğunu test etmelerine olanak sağlamak için sonraki sınıflarda Eğitimciler Akademisi Programı’nı 3 kur halinde uygulamaya başladık. Bu yeni yöntem, hem “ben Akademi’ye gelmek ve konuyu öğrenmek istiyorum ama profesyonel olarak bu işi yapmayı düşünmüyorum” diyenler, hem şehir dışında olup uzun programı takipte ve devam etmekte zorlananlar, hem de kendisinin bu iş için uygun olup olmadığına “başlayarak, deneyerek” karar vermek isteyenler için çok daha faydalı ve etkili sonuçlar getirdi. Bizler, StarDogs Türkiye ekibi olarak, “3 Kur”lu yönteme geçtiğimizden beri, programa meslek edinme amaçlı katılan ve hem 1., hem de 2. kuru başarı ile, aynı zamanda da devamsızlık yapmadan tamamlayan eğitmen adaylarının o ana kadarki performanslarını değerlendirerek, hem kendilerine bu konuya profesyonel olarak olarak devam edip etmemeleri konusundaki kurumsal görüş ve önerilerimizi belirtiyoruz, hem de gerekiyorsa hem kurumun, hem de diğer mezunlarımızın imajını ve standartlarını korumak adına, gerek etik, gerek teknik, gerekse metot anlamında uygun görmediğimiz kişilerin yurtdışı sertifika programına devam etmelerini onaylamıyoruz.

Eğitimciler Akademi’sinin yeni sistemi özetle şu şekilde işliyor:

İlk 2 kur, (Trainers’ Academy – Basics / Eğitimciler Akademisi – Temel ve Trainers’ Academy – Advanced / Eğitimciler Akademisi – İleri) hem eğitmen adaylarına, hem de isteyen köpek sahiplerine, hatta köpeği olmayan hayvanseverlere de açık bir program. Yalnızca ilk 2 kuru tamamlayanlar, profesyonel pozitif köpek eğitmeni olmak için gereken son “mesleki programa” henüz katılmamış ve dolayısı ile Atina’daki merkezimizden “sertifika” almamış, ama köpeği ile iyi iletişim kurmak ve yaşam boyu ailesine katılacak tüm hayvan dostları ile her sorununu yardımsız, kendi kendine çözebilmeyi tercih eden her köpek sahibine gerekli tüm bilgi ve becerileri edinmiş ve profesyonel köpek eğitmenliğine başlamak için gereken tüm teorik ve pratik altyapıyı edinmiş olarak ilk 2 kuru tamamlayıp programdan ayrılıyorlar.

İlk 2 kur için herhangi bir zamanda, herhangi bir lokasyon için mimimum 7 kişi önkayıt yaptırdığında yeni sınıf oluşuyor, ardından derslerin yer ve tarihleri katılımcılarla da konuşarak netleştiriliyoruz, ders gününe kadar o netleşen sınıfa kayıt almaya devam edilebiliyoruz. Bir sınıf derse başladığı andan itibaren o şehirdeki yeni kayıtlar bir sonraki sınıfı oluşturmaya başlıyor. Her 2 kur da toplamda “bolca pratik yapılabilmesi için zamana yayılmış” 5’er günlük eğitimden oluşuyor (gerekli görürsek bu süreyi 6 gün olarak uzatıyoruz), eğitimler 10:00 – 16:00 saatleri arasında veriliyor (yine gerekli olması durumunda ders bitişi 16:00 yerine 17:00 olarak uygulanabiliyor, ya da başlama saati daha erkene alınarak bitiş de öne çekilebiliyor). 1. kurda daha çok “davranış elde etme teknikleri”, 2. kurda ise “davranış problemi çözme yöntemleri” üstünde duruyoruz. İsteyen köpek sahipleri yalnızca 1. kura katılmakla yetinirken, daha detaylı bilgi ve beceri edinmek isteyenler 2. kura da devam ediyorlar. Ama yurtdışı sertifika programına devam etmek isteyen “eğitmen adayları”, mutlaka her 2 kuru da “eksiksiz” bitirmek zorundalar. Herhangi bir sebeple devamsızlık yapan bir eğitmen adayı, sonraki kura ya da yurtdışı sertifika programına devam etmeden önce mutlaka eksik dersini tamamlamak zorunda. İlk 2 kur bittikten sonra, “yurtdışı sertifika programı”na devam edip, profesyonel pozitif köpek eğitmenliğini bir basamak daha yukarı taşımak isteyenlere basit bir teorik ve pratik sınav uyguluyoruz. O sınavı geçen arkadaşlar, toplam 20 kişi önkayıt yaptırdığında yine İstanbul’da açılan yurtdışı sertifika programına devam edip 3. Kur bitiminde son sertifikalarını da Atina’dan alarak mesleğe devam edebiliyorlar.

Tarım Bakanlığından beklediğimiz ve kendilerine önerdiğimiz gibi Türkiye’de Bakanlık onaylı sertifika düzenlememize olanak sağlayacak olan yönetmelik hala yayınlanmadığı için, şimdilik yine 3. Kur’a -yani ‘Yurtdışı Sertifika Programı’na- devam eden eğitmen adaylarımız StarDogs – Yunanistan’ın öğrencisi statüsünde olmaya ve mezun olduklarında sertifikalarını da Yunanistan’dan almaya devam ediyorlar. Bakanlık görüşmelerimiz bir neticeye ulaşıp, eğitmen yetiştirmekle ilgili yönetmelik yayınlandığında ve StarDogs-Türkiye de bizim arzu ettiğimiz şekilde “dünyada ilk ve tek örnek olarak” Bakanlık onaylı sertifika verme yetkisi kazandığında, bu noktada da 2 aşama (Türkiye ve Yunanistan sertifikası) olacak ama bunun detaylı açıklamasını yönetmelik sonrasına bırakıyoruz.

Son olarak da, Eğitimciler Akademisi’ne katılmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biri olan “programın ücreti ve ödeme planı” konusunu detaylı olarak açıklamak istiyoruz. Kurların içeriğini, süresini, zamanlamasını ve ödemeleri daha detaylandıracak ve uygulanabilecek indirimleri de ekleyecek olursak, şöyle özetlenebilir.

1. Kur (Trainers’ Academy – Basics / Eğitimciler Akademisi – Temel / Davranış Elde Etme Teknikleri) – 750 Euro + KDV

2. Kur (Trainers’ Academy – Advanced / Eğitimciler Akademisi – İleri / Davranış Problemi Çözme Teknikleri) – 850 Euro + KDV

İlk 2 kurun tek tek ücretlendirmesi bu şekilde olmakla birlikte, her iki kura da devam edeceklerini baştan netleştirip kaydını o şekilde yaptıran kursiyerlerden 100 Euro’luk bir indirimle, toplamda 1.600 Euro (+KDV) yerine, 1.500 Euro (+KDV) talep edilmektedir. Tüm ödemeler, banka kartı, BKM Express, kredi kartı ile tek çekim, ya da vade farkı eklemek şartı ile 2-12 taksit seçenekleri ile, katılımcıya gönderilen bir “güvenli ödeme linki” üstünden tamamlanmaktadır. Kart kullanmak istemeyenler, bizi arayıp şirketimizin banka hesap no.sunu öğrenerek, ödeme için havale/EFT seçeneğini de tercih edebilirler.

Eğitimciler Akademisi programına katılmak isteyen adayların kesin katılımcı listesinde yer alabilmeleri ve ilk açılacak sınıfta yerlerini garanti altına alabilmeleri için mutlaka 300 Euro (+KDV) tutarında bir önkayıt ücreti vermeleri gerekmektedir. Bu ödeme de yine kayıt yaptırmak istediğini bildiren adaya iletilen bir “güvenli ödeme” linki üstünden gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir programa isim yazdırmadıkça önkayıt ödemesi “açık tarihli”dir ve ödeme yapıldığı günden itibaren süresiz olarak geçerlidir. Bir sebeple StarDogs’un 1 yıl boyunca talep edilen şehirde yeni sınıf oluşturamaması durumunda isteyen katılımcıya ödediği önkayıt bedeli iade edilir, isteyen katılımcıya da yaptığı ödemeyi süre ve program kısıtlaması olmadan herhangi bir StarDogs ürün veya hizmetinde kullanma seçeceği sunulur. Bu ücret, bir programa katılma taahhüdü anlamına geldiği için kaparo niteliğindedir ve bizden kaynaklanan bir sorun olmadıkça iadesi yoktur. Önkayıt bedeli, tarihi ilan edilen bir programa isim yazdırınca yalnız o programda geçerli hale gelir; ancak, ilan edilen ders başlangıç tarihinden en az 10 gün önce “kabul edilebilir ve ispat edilebilir” yazılı bir sebep sunulması durumunda, ödeme kayıt yaptırılandan başka bir programda kullanmak üzere tekrar “açık tarihli” hale getirilebilir ve sonraki programlarda kullanılabilir. Herhangi bir programa önkayıt yaptıran adaylar, dersler başladığında herhangi bir sebeple programa devam edemeseler bile, programda kendilerine tanınan süre içinde tüm ödemelerini tamamladıkları takdirde, daha sonra açılacak herhangi bir programa -herhangi bir kur farkı veya ücret artışından etkilenmeden- dolayısı ile ilave ücret ödemek zorunda kalmadan katılabilirler. Ancak, yalnızca önkayıt yaptırmış ve zorunlu süre içinde bakiye ödemesini tamamlamamış adaylar, yeni sınıfa devam edebilmek için o sınıfın o günkü ücret ve kur ile ödemesini tamamlamakla yükümlüdürler. Bu adaylar önceki önkayıt sırasında kazandıkları tüm kampanya haklarını kaybederler ve yalnızca yapmış oldukları önkayıt ödemesi katılacakları yeni sınıfın toplam ücretinden “indirim” olarak düşülür. Bir programa adını yazdıran kursiyer arkadaşlar, 300 Euro (+KDV) önkayıt bedeli’nin ardından, yalnız 1. Kur ödemesi yapıyorlarsa kalan 450 Euro (+KDV), yalnız 2. Kur ödemesi yapıyorlarsa kalan 550 Euro (+KDV), her her 2 Kur için birlikte ödeme yapıyorlarsa kalan 1.200 Euro (+KDV) tutarındaki bakiyeyi, ilan edilen ders başlangıç tarihinden en geç 10 gün önce tercihlerine göre kendilerine iletilecek “güvenli ödeme linki”ni kullanarak, banka kartı, BKM Express ya da kredi kartı ile tek çekim veya tüm kredi kartlarına 2-12 arasında taksitlendirerek veya EFT/havale seçeneği ile ödemekle yükümlüdürler.  Taksitli ödemelerdeki banka vade farkı uygulamaları bankaya ve vade sayısına göre değişmektedir ve verilen linkte ödeme aşamasında görüntülenebilmektedir.

1. ve 2. Kur Programları “Yurtdışı Sertifika Programı” değildir, dolayısı ile yalnız ilk 2 kuru bitirenler StarDogs Atina tarafından düzenlenen sertifikayı değil, StarDogs İstanbul tarafından düzenlenen ve Eğitimciler Akademisi programının ilk 2 Kur’unun başarıyla tamamlandığını belgeleyen katılım belgesini alırlar. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, Türkiye’de eğitmenlik yapmaya başlamak ve istenirse yurtdışı sertifika programına devam edip StarDogs Atina’dan da bir sertifika daha alarak Profesyonel Pozitif Köpek Eğitmenliği’ne devam etmek için, önce bu 2 kuru devamsızlık yapmadan tamamlamak ve bu ilk belgeyi almak zorunludur.

Yurtdışı Sertifika Eğitimi’ne devam etmek isteyen önkayıt sayımız 20’ye ulaştığında da, bu kez toplamda minimum 7 haftasonu (14 gün) “mesleki” ve pratik ağırlıklı eğitim yapıyoruz. Bu süre, eğitmen adaylarımızın ihtiyaçlarına ve sınıfın seviyesine göre gerekli görüldüğü takdirde uzatılabilmektedir. 3. Kur olarak da isimlendirebileceğimiz “Yurtdışı Sertifika Programı”nın bedeli ise 2.500 Euro (+KDV) olarak uygulanmaktadır. 3. Kur’a devam edecek adaylarımızın da yine 300 Euro (+KDV) tutarındaki bir önkayıt bedeli yerlerini garantilemeleri, sınıfın yer ve tarihinin netleşmesi için zorunludur. Ödemenin kalan bakiyesi, yani 2.200 Euro (+KDV) için de yine ilan edilecek başlangıç tarihinden en geç 10 gün önce tamamlama mecburiyeti vardır. Bu programın hem önkayıt, hem devamındaki ödemesi de yine güvenli linkten banka kartı, BKM Express, kredi kartı ile tek çekim, ya da tüm kartlara vade farkı ile 2-12 taksit arası ödeme seçenekleriyle, ya da havale/EFT ile yapılabilmektedir.

Dip not: Eğitmenliğe başlamak için 1. ve 2. Kur’larda edineceğiniz teorik ve pratik bilgi de, 2. kur sonunda alacağınız sertifika da yeterlidir. 3. Kur olarak da isimlendirdiğimiz “Yurtdışı sertifika programı”na katılım isteğe bağlıdır, mesleğe başlamak için zorunlu değildir, arzu edilirse daha ilerki bir zamanda da devam edilebilir, kendinizi bu alanda daha da geliştirmek isterseniz devam edebileceğiniz bir seçenektir.

Akademi Mezunlarımızdan Size Mesaj Var

Go to Top